Hlavní navigace

Nápadem roku jsou pro letošní rok herní drony Drone n Base a mapové služby

7. 6. 2017

Sdílet

Necelé dvě stovky přihlášek musela zpracovat porota soutěže Vodafone Nápad roku. V té se během posledních let začínají objevovat životaschopnější projekty. Loni zvítězila třeba firma Neuron Soundware se svou umělou inteligencí analyzující zvuky. 

I letos se to v přihláškách soutěžících hemžilo termokamerami, virtuální realitou, drony nebo mapami. Desátý ročník ale nakonec ovládl Drone n Base s herními drony do bytu, druhé a třetí místo pak obsadily mapové služby Ventusky a Mapotic. Ve finálové dvanáctce se ale objevily i hardwarové projekty, jako třeba termokamera na drony od pražského Workswellu.

Drone n Base využívá malé odolné drony, se kterými mohou hráči bojovat i v bytě. Strojům nevadí ani náraz do zdi, nehrozí od nich poranění a nabízí nespočet originálních her. Vítězství pro tým znamená odměnu 300 tisíc korun a stejně jako ostatní finalisté bude s investory jednat o získání investice až 10 milionů korun.

Stříbrnou medaili a zároveň i cenu Startup Roku si odnáší David Prantlprojektem Ventusky. Mapy s počasím mu vynesly výlet do Silicon Valley a účast na konferenci TechCrunch Disrupt. Ventusky kromě počasí dokáže sledovat i výšky vln a zájem o platformu už projevily velké letecké nebo námořní společnosti. S bronzem z pražského Mánesa odešli Mapotic, kteří jednoduše umožňují vytvářet a sdílet vlastní mapy. 

Speciální ocenění Ekonom Student podnikatel si odnesla Hana Němcová za obalový projekt Frusack. Další cenu jménem Profinit Technologický projekt získal tým Byzance, který pomáhá firmám se zaváděním technologií ze světa internetu věcí (více v našem článku). 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 6. 2017 9:47

  tomas (neregistrovaný)

  jj,

  je to uplna kopie Windyty.

  Udelane to maji take pekne (klobouk dolu), ale nemaji v zadech miliardare.
  To ale muze byt i vyhoda, protoze jsou tlaceni realitou udelat z toho funkcni business.

  tomas

 • 9. 6. 2017 14:01

  fanda (neregistrovaný)

  Jeste by to chtelo nekoho, kdo umi ohodnotit, jestli to je z pohledu uzivatele rovnocenne.

  Jestli ano, tak jsou sikovni, protoze Ivo na tom dela fulltime s sesti lidmi.

  A presne, budou muset najit obchodni model.

 • 7. 6. 2017 21:01

  fanda (neregistrovaný)

  Ventusky na první pohled je docela podobné Windyty.

  Just saying...