Hlavní navigace

Nechtěl mi pořídit topení. Dcera Steva Jobse v knize popisuje otce jako despotu

4. 9. 2018

Sdílet

Small Fry

Dnes vychází kniha s názvem Small Fry, jejíž autorkou je Lisa Brennan-Jobs. Je to dcera zesnulého zakladatele Applu Steva Jobse, který o Lisu nejdříve nejevil zájem, odmítal přiznat otcovství a stejně tak odmítal přiznat, že počítač Lisa pojmenoval právě po své dceři.

O Jobsovi už bylo napsáno mnoho, včetně jeho rozsáhlého životopisu od Waltera Isaacsona. Celkem dobře se tedy ví, že Jobs byl kontroverzní despotickou osobou, se kterou nebylo lehké vyjít. Lisa Brennan-Jobs každopádně v nové knize tento obrázek posouvá na ještě vyšší úroveň. Small Fry je kompletně věnována tomu, jaký vztah s otcem měla.

Ukázku z knihy na svém webu nabízí Vanity Fair a New York Times zase vypracovaly profil Lisy. Ta popisuje, že jí například Jobs odmítal do pokoje nainstalovat topení, nechtěl jí poskytovat peníze a s placením studií jí tak pomáhali sousedi. Když se dožadovala, aby alespoň před spaním dostávala přání dobré noci, mělo jí být odpovězeno, že Jobsovi „jsou chladní lidé“.

Jobsova manželka Laurene Powell Jobs a Lisy nevlastní matka na knihu reagovala slovy, že „zobrazení Steva neodpovídá tomu, jak jsme ho jako manžela a otce znali“. Chrisann Brennan, biologická matka Lisy, naopak uvádí, že vzpomínky v knize jsou správné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).