Hlavní navigace

Steve Jobs

Jeden ze tří zakladatelů společnosti Apple. Je zároveň označován za jednu z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu za několik posledních desetiletí.

Jobs firmu založil v roce 1976 společně se Stevem Wozniakem a Ronaldem Waynem. V roce 1985 z ní byl ale kvůli neshodám vyhozen a založil si společnost NeXT Computer. Tu o dvanáct let později koupila právě společnost Apple a Jobs se tak vrátil do jejího vedení. Firma tehdy stagnovala, s příchodem Jobse získala nový impuls a postupně vydala několik zásadních technologických novinek – přehrávač iPod, tablet iPad a především revoluční telefon iPhone.

Jobs zemřel 5. října 2011 na zástavu dechu, kterou vyvolala metastáze rakoviny do různých orgánů. Už v roce 2005 mu diagnostikovali rakovinu slinivky břišní.

Před dvaceti lety CERN rozhodl, že web bude zdarma pro všechny

Organizace si výročí připomíná znovuzprovozněním úplně první URL. Obnovy by se mohly dočkat ale i první webservery.

Martin Vyleťal

30. 4. 2013 16:41
Doba čtení: 1 minuta

V Petrohradu odhalili památník Steva Jobse, má podobu obrovského iPhonu

Dnes byl v areálu Petrohradské univerzity informačních technologií, mechaniky a optiky (Санкт-Петербу́ргский национа́льный иссле́довательский университе́т информацио́нных техноло́гий, меха́ники и о́птики) odhalen pomník legendě počítačového průmyslu, zakladateli společnosti Apple Stevu Jobsovi, který zemřel 6. října 2011. 

Martin Vyleťal

9. 1. 2013 17:43
Doba čtení: do minuty

Proč to s Applem nutně půjde s kopce

Pozoruhodný rozbor toho, proč to s Applem půjde s kopce, jakkoli je to dosud nebývale bohatá a tržně oceněná společnost, vydal v Guardianu Dan Crow, jenž údajně pracoval v Applu v době, kdy se do něj Steve Jobs vrátil, a později pracoval pět let v Googlu. O průšvihu s mapami v iOS 6 jste si možná říkali: tohle by se za Steva nestalo. Ale proč ne? Apple i za Steva Jobse udělal chyby a vypustil některé nevalné produkty.

Marek Janouš

9. 11. 2012 16:49
Doba čtení: 1 minuta

Steve Jobs zemřel právě před rokem, Apple si jej připomíná

Autor: Tim Cook Dnešním návštěvníkům Apple.com se nejprve ve zcela prázdném okně promítne video upomínající na Steva Jobse, jenž zemřel právě před rokem. Na závěr se zobrazí osobní sdělení Tima Cooka, současného CEO Applu, a teprve vzápětí se objeví lišta webu, skrze kterou lze pokračovat dále. Video však lze zavřít a přeskočit.

Redakce

5. 10. 2012 14:32
Doba čtení: 1 minuta

Zemřel vizionář Steve Jobs, spoluzakladatel firmy Apple

Lukáš Polák

6. 10. 2011 7:47
Doba čtení: 1 minuta

Steve Jobs zemřel

Legenda počítačového průmyslu Steve Jobs zemřel ve věku 56 let.

Patrick Zandl

6. 10. 2011 7:37
Doba čtení: 10 minut