Hlavní navigace

Steve Jobs zemřel právě před rokem, Apple si jej připomíná

5. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: Tim Cook Dnešním návštěvníkům Apple.com se nejprve ve zcela prázdném okně promítne video upomínající na Steva Jobse, jenž zemřel právě před rokem. Na závěr se zobrazí osobní sdělení Tima Cooka, současného CEO Applu, a teprve vzápětí se objeví lišta webu, skrze kterou lze pokračovat dále. Video však lze zavřít a přeskočit.

Autor: Tim Cook

Dnešním návštěvníkům Apple.com se nejprve ve zcela prázdném okně promítne video upomínající na Steva Jobse, jenž zemřel právě před rokem. Na závěr se zobrazí osobní sdělení Tima Cooka, současného CEO Applu, a teprve vzápětí se objeví lišta webu, skrze kterou lze pokračovat dále. Video však lze zavřít a přeskočit.

Obchodně se však Applu za ten rok vedlo velice dobře. Jeho akcie se obchodují o 79 % výše než před rokem, poslední ohlášené čtvrtletní tržby vzrostly meziročně o 23 %, a Apple také vyplácí dividendy.

Na druhou stranu, selhání spočívající v předčasném uvedení nevyhovujících map v iOS 6 může být jednou z prvních předzvěstí toho, že Jobsova autorita bude Applu jednou chybět.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).