Hlavní navigace

Zemřel vizionář Steve Jobs, spoluzakladatel firmy Apple

6. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 10. 2011

Ve věku 56 let zemřel spoluzakladatel firmy Apple a její dlouholetý šéf Steve Jobs. Byl považován za jednoho z největších vizionářů své doby. Stál u zrodu takových technických novinek, jako byly iPhone, iPad, iPod a především notebooky a počítače Macintosh s nepřehlédnutelným symbolem – nakousnutým jablkem. Na DigiZone.cz se o jeho smrti nezmiňujeme náhodou. iPhone je neprogresivnější platformou pro takzvané televizní aplikace.

ČTĚTE TAKÉ: iVysílání ČT pro iPad získalo cenu na Internet Effectiveness Awards 2011

Tipy C

V krátké tiskové zprávě Apple uvedl, že smrt Steva Jobsa oznamuje s hlubokým zármutkem. Stevova genialita, nadšení a energie byly zdrojem nespočetných inovací, které obohacují a zlepšují celý náš život. Díky Stevovi je svět o tolik lepší, uvádí se dále ve sdělení na webových stránkách společnosti Apple. ČTK připomněla, že Jobs založil Apple v roce 1976 v jedné z garáží v kalifornském Silicon Valley a během několika desítek let z ní udělal jednu z nejvlivnějších světových firem. S rakovinou slinivky, na kterou nakonec zemřel, bojoval průběžně od roku 2004.

Osobě Steva Jobse, jeho vizím a převážně profesnímu životu se dnes věnuje podrobně náš sesterský server Lupa.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).