Hlavní navigace

Zemřel vizionář Steve Jobs, spoluzakladatel firmy Apple

6. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 10. 2011

Ve věku 56 let zemřel spoluzakladatel firmy Apple a její dlouholetý šéf Steve Jobs. Byl považován za jednoho z největších vizionářů své doby. Stál u zrodu takových technických novinek, jako byly iPhone, iPad, iPod a především notebooky a počítače Macintosh s nepřehlédnutelným symbolem – nakousnutým jablkem. Na DigiZone.cz se o jeho smrti nezmiňujeme náhodou. iPhone je neprogresivnější platformou pro takzvané televizní aplikace.

ČTĚTE TAKÉ: iVysílání ČT pro iPad získalo cenu na Internet Effectiveness Awards 2011

V krátké tiskové zprávě Apple uvedl, že smrt Steva Jobsa oznamuje s hlubokým zármutkem. Stevova genialita, nadšení a energie byly zdrojem nespočetných inovací, které obohacují a zlepšují celý náš život. Díky Stevovi je svět o tolik lepší, uvádí se dále ve sdělení na webových stránkách společnosti Apple. ČTK připomněla, že Jobs založil Apple v roce 1976 v jedné z garáží v kalifornském Silicon Valley a během několika desítek let z ní udělal jednu z nejvlivnějších světových firem. S rakovinou slinivky, na kterou nakonec zemřel, bojoval průběžně od roku 2004.

Osobě Steva Jobse, jeho vizím a převážně profesnímu životu se dnes věnuje podrobně náš sesterský server Lupa.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.