Hlavní navigace

Nej.cz se za stovky milionů chystá koupit provozovatele Netboxu a Kuki

1. 11. 2021

Sdílet

Investiční skupina KAPRAIN - logo Autor: KAPRAIN

Obchod, o kterém se na trhu mluvilo zhruba rok, by se měl blížit ke konci. Nej.cz dokončuje koupi společnosti Smart Comp. stojící za připojením k internetu Netbox a IPTV službou Kuki. Podle deníku E15 se má transakce pohybovat v řádech vyšších stovek milionů korun.

Spojení bude muset projít antimonopolním řízením. Finální obchod by měl být dokončen v řádech měsíců. Smart Comp. nyní primárně ovládají Pavel Vávra a Marek Bukal.

Nej.cz spadající pod skupinu Kaprain Karla Pražáka tak opět posílí a přispěje k již nějakou dobu probíhající konsolidaci na trhu. Jak jsme na Lupě nedávno psali, Nej.cz fúzovalo šest koupených poskytovatelů internetu, a sice CentroNet, Freebone, itself, LTnet, SporkNeT a Telly. Již předtím bylo začleněno několik dalších providerů.

Nej.cz loni zvedlo tržby na 700 milionů korun a vykázalo ztrátu přes 40 milionů. Provozovatel Netboxu si loni v tržbách přišel na 287 milionů se ziskem 72 milionů. I on už nakupoval, získal OpavaNet.

Nej.cz díky Smart Compu získá optickou síť v několika městech a také datová centra. Počet zákazníků by se měl přiblížit 300 tisícům. Nej.cz už nyní patří mezi čtyři největší poskytovatele v Česku. Kaprain mimo jiné v aukci získal frekvenci 3,5 GHz a zvažuje, že začne nabízet mobilní služby.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.