Hlavní navigace

Netbox zvýšil tržby na 300 milionů, ovládl Kuki a OpavaNet a rozjel nové datacentrum

9. 9. 2021

Sdílet

Netbox, Kuki, datové centrum Autor: Smart Comp.

Brněnská společnost Smart Comp., která provozuje internetového poskytovatele Netbox a IPTV televizi Kuki, v loňském roce navýšila tržby na 287 milionů korun. Narostly o zhruba deset milionů. Zisk před zdaněním poskočil z 64 na 72 milionů.

Jednou z největších akcí Smart Compu bylo kompletní ovládnutí Kuki. Brněnská firma tuto televizi provozovala napůl se společností Planet A. Tu převzal T-Mobile s tím, že o společný projekt IPTV nemá zájem.

“Proto jsme na konci roku 2020 smluvně odkoupili podíl Planet A na platformě a ta je nyní zcela v našem stoprocentním vlastnictví. Společnost Planet A se stala největším velkoobchodním odběratelem Kuki, nadále již bez přímé účasti na jejím dalším rozvoji, který je nyní plně v našich rukou,” uvádí Smart Comp. ve výroční zprávě.

Společnost rovněž plně ovládla OpavaNet, kde do nedávna vlastnila podíl 49 procent. Vlastní také NJNet, dceru OpavaNetu. Smart Comp. mimo to OpavaNetu poskytl úvěr z důvodu vypořádání infrastruktury telekomunikační sítě s městem Nový Jičín.

Provozovatel Netboxu a Kuki postupně investuje do budování optiky a technologie GPON. Díky tomu může nabízet až gigabitovou rychlost. Letos GPON patří mezi priority.

Smart Comp. také posílil síť datacenter. Dnes jich má čtyři. Příprava posledního se rozjela začátkem roku 2020 a nyní už je v provozu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).