Hlavní navigace

Nejede vám na webu hokej? Může za to prý zase DDoS

18. 5. 2017

Sdílet

Stejně jako loni. Klíčové utkání hokejového šampionátu a opět se na webu iVysílání hokejisté jakoby přestali hýbat a stav 0:0 se držel déle než v reálu. Sociální sítě se opět zaplnily narážkami na slavnou cimrmanovskou o otevřené hospodě, ale nic to nezměnilo na tom, že na webu se souboj s Ruskem sledoval dost těžko. 

Stejně jako loni za tím má být cílený útok. Alespoň podle společného prohlášení České televize a O2, které provoz iVysílání zajišťuje. 

„Česká televize společně s dodavatelem iVysílání přistoupila ještě před zahájením Mistrovstvím světa v hokeji k řadě opatření, jako je maximální navýšení kapacity přenosů, výkonnosti vysílací platformy i přenosových serverů tak, aby i uživatelům internetu zajistila možnost sledovat živě jednotlivé zápasy. Přesně v 16:15 však byl na dodavatele služby streamingu spuštěn masivní DDoS útok, který službu iVysílání pro některé uživatele omezil. Na odstranění problémů spolu s dodavatelem pracujeme. Mrzí nás, že fanoušci hokeje o část dnešního utkání na internetu přišli,“ tvrdí mluvčí O2 Jitka Pajurková

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.