Hlavní navigace

Hokejový přenos čtvrtfinále opět vypadával. Může za to prý DDoS útok

19. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O2 sice posilovalo připojení, ale servery zápasy českého týmu nezvládaly. A to nás čeká olympiáda a Euro.

Podle O2 ale nešlo o technický nebo kapacitní problém, ale o cílený útok. Operátor tvrdí, že během dnešního nešťastného zápasu proběhl už několikátý útok z tuzemska i zahraničí. 

Ten měl stát za problémy při streamovaném přenosu a několikaminutové problémy s přihlášením k mobilní službě O2 TV. Operátor tvrdí, že se už s případem pirátských útoků obrátil na policii a NBÚ. 

„První útoky přicházely již minulý týden a o víkendu,“ tvrdí v tiskové zprávě Václav Hanousek, šéf síťového provozu O2. A to i přesto, že operátor se na další útok připravoval. A příprava na útok zapříčinila výpadek pevného internetu ve středních Čechách. „Opatření, které jsme na ochranu služby poskytované našim zákazníkům přijali, bohužel vlivem systémové chyby způsobila dnešní hodinový výpadek na pevném internetu v části Prahy a středních Čech,“ dodává Hanousek.

ebf - partner 1

Intenzita a rozsah útoků vedly podle O2 také k přetížení serverů mobilní televize O2 TV. Krátké výpadky mohli bohužel zaznamenat také diváci, kteří hokejový zápas sledovali prostřednictvím iVysílání. 

O2 má tak velké objemy toků, že nedokážeme říct, zda u nich mohlo k něčemu takovému dojít. Je to ale možné. Sokážu si představit, že i menší datový tok může způsobit problémy. Je také možné, že útok přicházel ze zahraničí, což my ale nepoznáme,“ komentuje situaci technický ředitel NIXu Adam Golecký.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).