Hlavní navigace

Hokejový přenos čtvrtfinále opět vypadával. Může za to prý DDoS útok

Jan Beránek

O2 sice posilovalo připojení, ale servery zápasy českého týmu nezvládaly. A to nás čeká olympiáda a Euro.

Podle O2 ale nešlo o technický nebo kapacitní problém, ale o cílený útok. Operátor tvrdí, že během dnešního nešťastného zápasu proběhl už několikátý útok z tuzemska i zahraničí. 

Ten měl stát za problémy při streamovaném přenosu a několikaminutové problémy s přihlášením k mobilní službě O2 TV. Operátor tvrdí, že se už s případem pirátských útoků obrátil na policii a NBÚ. 

„První útoky přicházely již minulý týden a o víkendu,“ tvrdí v tiskové zprávě Václav Hanousek, šéf síťového provozu O2. A to i přesto, že operátor se na další útok připravoval. A příprava na útok zapříčinila výpadek pevného internetu ve středních Čechách. „Opatření, které jsme na ochranu služby poskytované našim zákazníkům přijali, bohužel vlivem systémové chyby způsobila dnešní hodinový výpadek na pevném internetu v části Prahy a středních Čech,“ dodává Hanousek.

Marcom

Intenzita a rozsah útoků vedly podle O2 také k přetížení serverů mobilní televize O2 TV. Krátké výpadky mohli bohužel zaznamenat také diváci, kteří hokejový zápas sledovali prostřednictvím iVysílání. 

O2 má tak velké objemy toků, že nedokážeme říct, zda u nich mohlo k něčemu takovému dojít. Je to ale možné. Sokážu si představit, že i menší datový tok může způsobit problémy. Je také možné, že útok přicházel ze zahraničí, což my ale nepoznáme,“ komentuje situaci technický ředitel NIXu Adam Golecký.

Našli jste v článku chybu?
19. 5. 2016 19:09
Dashiel (neregistrovaný)

Tak určitě. Čtvrtina populace dnes provedla DDoS útok na servery iVysilani ve snaze shlédnout čtvrtfinále. Naštěstí je O2 včas zablokovalo.

Ještě by mohli zkusit tu pohádku o koncových providerech, kteří síťový provoz nezvládli přenést.

19. 5. 2016 18:53
kirgo (neregistrovaný)

Máme tady opět a zase situaci která se opakuje pořád dokola. Buď to jsou přetížené servery nebo teď prý DDoS útok. No za službu za kterou platím bych očekával spolehlivost. Dnes jsem byl vytočený do nepříčetnosti, když jsem si chtěl pustit na PC čtvrtfinále hokeje a nemohl jsem se přihlásit do O2 TV. Na co takovou službu???? To si raději pořídím novou anténu na střechu a přes pozemní vysílání mám alespoň jistotu, že to pojede, když potřebuji. O2 TV ruším už toho mám fakt dost....