Hlavní navigace

Boj o první místo ve skupině strhal rekordy sledovanosti. Přenos ale padal

Jan Beránek

Poslední souboj v základní skupině otestoval servery O2 především proto, že zápas začínal ještě před polednem.

Moskevský turnaj měl podle předpokladů O2 překonat rekordy ve sledovanosti, které dosud drželo březnové biatlonové mistrovství. A to se také stalo. 

Včerejší zápas se stal se 320 tisícovkami diváků zatím nejsledovanější sportovní událostí na internetu. Nahrál tomu především čas, ve kterém zápas startoval. 

Problémy přišly během druhé třetiny. „Pár minut během druhé třetiny mohli mít někteří diváci problém se streamingem,“ dodává mluvčí operátora Lucie Pecháčková

O2 se rozhodlo před šampionátem zvýšit rychlost připojení své streamovací platformy do národního propojovacího uzlu NIX.CZ. Celková kapacita v českém neutrálním bodě se během šampionátu zdvojnásobí z původních 200 Gbit/s na 400 Gbit/s.

Sportovní fanoušci už podobné výpadky znají. Při letošním fotbalovém derby Sparta – Slavia zase došlo k přetížení autorizačního serveru, přes který se uživatelé přihlašují k webové a mobilní aplikaci O2 TV. 

Marcom

ČT se za výpadek omluvila na facebookovém profilu ČT Sport. „Oproti běžné návštěvnosti streamů, ale také oproti loňskému hokejovému šampionátu, došlo dnes k takovému výkyvu návštěvnosti, který lze jen obtížně předvídat. A to proto, že nekoresponduje s údaji o běžném nárůstu uživatelů českého internetu,“ zní komentář televizních sporťáků. 

Veřejnoprávní televize už ale podobné případy pamatuje. Během olympiády v Soči padaly její streamy při podobné sledovanosti. A i kvůli tomu přešla k O2

Našli jste v článku chybu?
18. 5. 2016 11:20
puch (neregistrovaný)

"došlo dnes k takovému výkyvu návštěvnosti, který lze jen obtížně předvídat"

To je klasika. Deje se to kazdy rok a pokazde je velmi obtizne to predvidat, haha :D Kdyby takto fungovali vyrobci vytahu (kteri dimenzuji vytahy i na 12nasobek predpokladaneho zatizeni), mame tu spoustu mrtvych). Ale samozrejme, pri sledovani nejde o zivot.

18. 5. 2016 15:54

Já se asi zeptám na blbém místě, ale když už to tu probíráte: máte někdo představu, jaké parametry má ten videostream, který si mohu „naladit“ ve webovém prohlížeči v tom podivném flashovém přehrávači? Zejména mě zajímá snímková frekvence. Nejsem schopen z toho flashového přehrávače totiž dostat plynulý obraz (a to si myslím, že osmivláknové Core i7 by na to mělo stačit, včetně své grafické části). Posílám to do TV přes HDMI a je úplně jedno, jestli dám 50 Hz nebo 60 Hz (vždy jedu progresivně), …