Hlavní navigace

Internetové zbrojení na hokejové mistrovství začalo. O2 posiluje linky

6. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už je to tu zase. Hokejový turnaj prověří internetové linky O2 především u odpoledních zápasů.

Dvojnásobek. O2 se rozhodlo před šampionátem zvýšit rychlost připojení své streamovací platformy do národního propojovacího uzlu NIX.C. Celková kapacita v českém neutrálním bodě se během šampionátu zdvojnásobí z původních 200 Gbit/s na 400 Gbit/s.

„Navýšená kapacita umožní distribuci signálu nejen k našim koncovým zákazníkům, ale i do sítí ostatních českých providerů, a to s dostatečnou rezervou i v okamžicích největší špičky provozu,“ vysvětluje Tomáš Křešťák, který v O2 zodpovídá za fixní služby. 

Moskevský turnaj by prý mohl překonat rekordy z březnového mistrovství v biatlonu. Začíná se prvním zápasem s domácí reprezentací už dnes večer.

Cloud23

Kromě kapacity v českém neutrálním bodě disponuje O2 ještě dalšími kapacitami do zahraničí i do ostatních českých sítí. I to by mělo zajistit další rezervu a přinést příjemný zážitek všem divákům, kteří budou hokejové přenosy sledovat online nebo prostřednictvím internetové televize.

O2 převzalo od loňského roku provozování služby iVysílání České televize. Největší rizika nesou pro streamovanou televizi nečekané události. Odpolední zápasy mistrovství světa dokáží vygenerovat až 100 gigabitů za vteřinu. Největší špičky ale zatím zařídil třeba David Rath, když se obhajoval ve Sněmovně a podobné aktuální přenosy. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).