Hlavní navigace

Nejen startupy mají své nalévárny. Keiretsu Forum rozjíždí školu pro andělské investory

20. 2. 2017

Sdílet

Angel Academy, jak zakladatelé projekt pojmenovali, zaštiťuje kromě Keiretsu Forum ještě právník Tomáš Ditrych a pražský co-workingový prostor Node5. 

„Posluchači naší akademie si sami vyberou, které části mají zájem absolvovat. Na konci nevydáváme žádné certifikáty a diplomy, jde nám o to, aby se dozvěděli maximum informací a podnětů k dalšímu přemýšlení nad svými investicemi,“ popisuje filozofii Angel Academy projektová manažerka Petra Ďoubalová.

Jedno z prvních jmen, které akademie ulovila jako přednášející, je zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková„Dlouho jsme diskutovali napříč českou startupovou a investorskou scénou a naráželi jsme pořád na stejný problém. Vzdělávání a podpora startupů je tu na poměrně vysoké úrovni, ale co se týče takzvaných andělských investorů, tak to úplně chybí, tvrdí Ďoubalová s tím, že investoři pak často dělají zbytečné, ale mnohdy zásadní chyby, které můžou být osudné pro celý startup, potažmo investora. 

I proto se do projektu chystá zapojit také startupový akcelerátor StartupYard. „Bohužel ne každý ví, jak správně vybrat projekt a jak do něj poté vstoupit, aby mu zajistil co nejlepší budoucnost,“ dodává šéf akcelerátoru Cedric Maloux.

Tuzemské startupy jsou zatím podle studie Aspen Institutu víceméně samostatné. Celkem 78 % dotazovaných využívá financování z vlastních zdrojů. 13 % respondentů už získalo finanční podporu od místních business angels nebo vlastních sítí. Pouze asi 9 procent startupů využilo veřejné finance a jen 18 procent firem je plánuje využít v následujícím půl roce. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).