Hlavní navigace

Nejhorší přístup k zákazníkům má O2, ukázal průzkum pro ČTÚ

Sdílet

Jan Beránek 8. 12. 2016

Pokračování mezi operátory „populárního“ spotřebitelského semaforu je na světě. Český telekomunikační úřad si nechal v průběhu měsíců července a srpna 2016 zpracovat průzkum veřejného mínění týkající se zákaznické zkušenosti s vybranými operátory. Do průzkumu byli zapojeni zákazníci 10 firem, a byly to právě ty, které se objevily v předchozím semaforu. 

Výsledky hovoří o tom, že virtuální operátoři jsou vnímáni pozitivněji než ti klasičtí. Může to ale být i tím, že mají jednodušší nabídky. U velkých operátorů vadila osloveným lidem především složitost smluv. 


Zdroj: ČTÚ

Průzkum zákaznické spokojenosti.

A nejen složitost. „Obecně nastavené smluvní pokuty, nedostatečně přehledné informování o jednostranně změněných smluvních podmínkách ve vyúčtování, častěji zmiňovaná nemožnost odstoupit od smlouvy v případě nesouhlasu se změněnými podmínkami,“ popisuje studie zpracovaná agenturou Nielsen zápory u O2. 

„Studie je obsáhlá a v současnosti ji analyzujeme. Obecně ovšem vítáme jakoukoli zpětnou vazbu od našich zákazníků, která nám pomůže dále zlepšovat naše služby. V současnosti chystáme řadu inovací, které naši zákazníci už brzy jistě ocení,“ komentuje výsledky mluvčí O2 Kateřina Mikšovská.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 3. 2017 11:01

  Richee (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Vypověděl jsem po deseti letech bezproblémového placení v řádných termínech smlouvu za předražené služby O2. závazek tak uplynul 16.3. To jsem na lyžích v Rakousku. potvrdili mi to a nabídli, ať si určím datum ukončení. poslal jsem jim kdy to mají ukončit k 30.3., protože v řádném termínu jsem v na lyžích.
  No, co byste čekali: místo v pátek se k tomu dostali až v pondělí a tak mi to samozřejmě vypnuli. no neva. tak jim volám aby to tedy zapnuli, že to má končit 30.3. jo, jo, no problema. A vrátiím se z lyží dnes ráno, 23.3 a ve schránce dopis: "smluvní pokuta na 17 000". Samozřejmě je přesně uvedeno za co: za porušení podmínek v odstavci bla bla bla smlouvy. v něm se píše, že třeba proto, že neplatím.
  Rozšíření pohledu na "problémového klienta, který si zaslouží pokutu 17 000": dva měsíce předcházející ukončení smlouvy, tedy leden, únor, březen mi volali neustále jejich prodejci a snažili se mě zlanařit na všechny možné další výhodné nabídky a tarify. nevím proč, možná proto, že jsem byl deset let spolehlivě platící jejich předražené tarify. pak tedy mohu tu pokutu interpretovat jenom jako POMSTU ZA UKONČENÍ SMLOUVY, protože jim rozhodně nic nedlužím a jestli jsem něco porušil, tak to byla nějaká formalita vyplývající ze záměrně komplikovaně formulované závazky ve smlouvě.
  Nemusím být ani právník abych věděl, že pokuty za porušení se dají vymáhat pouze pokud je jednoznačné, že pokutovaná strana záměrně něco porušila nebo nesplnila závazek. TADY TA FIRMA MÁ NASTAVENY AUTOMATY NA POKUTOVÁNÍ KLIENTŮ NA ZÁKLADĚ NESHOD FORMÁLNÍCH PARAMETRŮ - VYSTAVUJE POKUTY AUTOMATICKY. to znamená, že než vám ji pošlou, tak nezjišťují, jestli jste opravdu něco porušil, stačí aby se sešla v informačním systému událost 1 a událost 2 a nesouhlasilo datum 3. Automat vygeneruje pokutu a spočítá jí v tomto případě na základě toho, že jsem se asi zavázal s nimi zůstat dalších 24 měsíců a 30 rovnou závazek zrušil.
  TO NENÍ IDIOTISMUS, TO JE SYSTÉM - mají systém prokazatelně nastaven tak, aby generoval pokuty i v nejistých případech, na hraně. to se může zdát jako "neklientské chování", ale myslím že to spíš porušuje nějaké zákony.

 • 9. 12. 2016 17:19

  bez přezdívky

  Nechapu proč když chci předčasně ukončit smlouvu u o2 tak plážím pokutu a to jsem u nich byl 8 let myslím ze jsem jim za tu dobu dal peněz dost.

 • 11. 12. 2016 16:42

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Mate ovsem ve vasi uvaze zasadni nedostatek, to automaticke prodluzovani (o dalsi 2 roky) si operatori do smluv dali sami - bez souhlasu zakazniku, ovsem s tim, ze pokud smlouvu vy neukoncite (do 3 mesicu), ze to povazuji za souhlas. Coz je zcela nehorazne a i jen toto samo by v normalni zemi stacilo na odebrani vsech licenci.

 • 10. 12. 2016 13:29

  Martin

  Ono to dává smysl: virtuální operátoři mají méně zákazníků a jsou v plně konkurenčním prostředí (mezi jinými virtuálními operátory; s velkými si moc nekonkurují). Takže se k zákazníkům nechovají jako zmrdi, tedy jako O2, T-Mobile a Vodafone.

  Velcí (= síťoví) operátoři totiž víceméně přepustili trh se soukromými uživateli virtuálům a zaměřují se na firemní a státní sféru. Ve vztahu k virtuálním operátorům i soukromým zákazníkům vytvořili takový kartel, že ten medellínský je proti tomu čajíček.

  A, jdu si uvařit Earl Grey :)

 • 10. 6. 2017 15:55

  Tom (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Současně o2 nejhorší na co jsem narazil, klamné info při získávání zákazníka, nejvyšší cena - diskriminace menších odběratelů na úkor větších, omezování dat i při běžném prohlížení videa, při zjištění klamu pokuta za odstoupení, i při dodržení časové smlouvy - neskutečné problémy při ukončování smlouvy. Je to nejhorší firma, kterou jsem v poslední době poznal, a divím se, že ještě takto může existovat.

 • 12. 12. 2016 9:33

  Hugo bos (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Presto jste schopen tato ustanoveni precist, pochopit a podle toho se zaridit. Chtel bych moc, aby se i dalsi tisice lidi chovali tak obezretne jako vy?

 • 12. 12. 2016 11:28

  Tomáš (neregistrovaný) ---.finep.cz

  Ahoj,

  pokud chcete změnu k lepšímu doporučuji mobilního operátora Laudatio. Služby bez závazků a férové jednání.

  Více informací naleznete na www.laudatio.cz

 • 11. 12. 2016 0:03

  Alex (neregistrovaný) 2a01:490:16:----:----:----:----:----

  Dokud je clovek tak hloupy, ze podepise smlouvu s automatickou prolongaci, pak si to zaslouzi.. Kez by se lidi naucili vice cist, co podepisuji a neskocili kdejaky firme na reklamni lakadla :-(