Hlavní navigace

Největší evropskou burzu kryptoměn kupuje privátní investiční společnost

29. 10. 2018

Sdílet

Kryptoměny - Bitcoin - cena - graf Autor: Depositphotos

Burzu Bitstamp, která patří k nejstarším bitcoinovým burzám na světě a je největší kryptoměnovou burzou v Evropě, dnes koupila privátní belgická investiční společnost NXMH. Cena akvizice nebyla zveřejněna, podle neoficiálních odhadů z března ale mohla  dosáhnout až 400 milionů dolarů.

Bitstamp byl založen v roce 2011 dvěma Slovinci – Nejcem Kodričem a Damijanem Merlakem  coby bezpečnější alternativa k už tehdy značně problematickému Mt. Goxu

Z rodného Slovinska se burza kvůli příznivější legislativě přestěhovala nejprve v roce 2013 do Velké Británie a později v roce 2016 do Lucemburska, které jí umožnilo stát se plně regulovanou platební institucí a legálně podnikat ve všech členských zemích EU.

„Dnes mám to potěšení oznámit, že se Bitstamp stává součástí portfolia belgické investiční společnosti NXMH. Okolo Bitstampu kroužili zájemci již delší dobu, důvod, proč jsme se nakonec rozhodli společnost prodat, je kombinací tří faktorů: kvality zájemce, zajímavé nabídky a faktu, že se trh dostal do fáze, kdy dává další konsolidace nejlepší smysl. Hlavním důvodem je ovšem fakt, že mise, vedení i vize společnosti zůstanou i po akvizici beze změny,“ okomentoval prodej její ředitel Nejc Kodrič. Burza by měla i po akvizici zůstat samostatnou společností, Kodrič si ponechá 10 % akcií.

Samotná NXMH, která spravuje kapitál v hodnotě dvou miliard eur (necelé 52 miliardy korun), představuje dceřinou společnost jihokorejské korporace NXC. Ta prostřednictvím svých dceřiných společností podniká prakticky po celém světě (primárně v Evropě, USA, Japonsku a Jižní Koreji), a to převážně v oblasti online gamingu. NXC také vlastní jihokorejskou kryptoměnovou směnárnu Korbit, která má ovšem výrazně nižší obrat než samotný Bitstamp.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).