Hlavní navigace

Německo začíná dražit frekvence pro 5G síť

19. 3. 2019

Sdílet

5G - smartphone - Samsung Autor: Samsung

Sousední Německo dnes spustilo dražbu frekvencí pro síť páté generace, upozornil na to server Phys.org.

Aukce by měla trvat tři týdny, může se ale protáhnout, již samotné spuštění totiž provázely průtahy způsobené formálními námitkami ze strany Vodafone Germany a Telefonica Deutschland.

Do účasti se zapojily telekomunikační operátoři Vodafone Germany, Deutsche Telekom a Telefonica Deutschland, účastní se jí ale také společnost 1&1 Drillisch. Německý stát od aukce očekává výnos 3 až 5 miliard eur (přibližně 77 až 128 miliard korun).

Samotná následná výstavba 5G sítě by měla proběhnout mnohonásobně rychleji, než předchozí budování 4G sítě. V Německu jde o značně sledované veřejné téma, na vině je mimo jiné i případná účast či neúčast čínského telekomunikačního hegemona Huawei. Na Německo kvůli Huawei tlačí zejména americká diplomacie, naopak Německá vláda by celý problém nejraději smetla ze stolu gentlemanskou dohodou s Čínou o vzájemném kyberšpionážním neútočení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).