Hlavní navigace

Nemůžete k prezidentským volbám v místě bydliště? Poradí vám chatbot

3. 1. 2018

Sdílet

Chatbot Volební průkaz

Pro ty, kteří se prezidentských voleb nemohou účastnit v místě svého trvalého bydliště, je stejně jako v případě nedávných poslaneckých voleb k dispozici chatbot na Facebooku a Facebook Messengeru, který pomůže s vyřízením volebního průkazu. Stačí si najít Volební průkaz a začít si povídat.

Bot funguje stejně jako v předchozích volbách. Zeptá se na potřebné údaje jako způsob vyzvednutí, adresa a podobně a následně vygeneruje dokument ke stažení. Případně také plnou moc, pokud má průkaz vyzvednout jiná osoba.

Na chatbotovi pracuje Hlídač státu společně se společností Datasys, která stojí například za postupně rozšiřovaným botem pro Lítačku.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 1. 2018 12:01

  lupa.cz jsou už jako čučkaři

  To je tedy technologie! Za mych mladych let se na to pouzivala jedna webova stranka s FORM, a ted se to resi dialogem v prostredi Facebook-u. Kdyz mi muj profesor s usmevem rikal, ze pozoruje jak lidstvo postupne a vytrvale blbne, tak jsem to bral jako bonmot...a ona je to tvrda pravda.

 • 4. 1. 2018 20:20

  Ostap Bender

  No, vzhledem k tomu, že žádost o vydání voličského průkazu musí být doručena obecnímu nebo zastupitelskému úřadu nejpozději sedm dní přede dnem volby prezidenta, což je pátek 5. ledna, je tato informace vysloveně aktuální.

 • 4. 1. 2018 19:42

  Trident (neregistrovaný)

  U některých jedincu vyžaduje větší zátěž intelektu diskuse než vyplnění formuláře.
  Když vím co chci diskuse je zbytecna.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).