Hlavní navigace

Neomezený internet na den bez FUP od T-Mobilu má omezenou rychlost

1. 11. 2017

Sdílet

Nový datový balíček, který ode dneška začíná k hlasovým tarifům nabízet T-Mobile, slibuje na jeden den data bez limitu. Zaváděcí cena je 99 Kč, po konci akce (31. ledna 2018) pak stoupne na 149 Kč.

Balíček Neomezený internet v mobilu na den má ale jedno omezení: sníženou rychlost připojení. Vyplývá to z ceníku na webu operátora (na Twitteru na to upozornil Radek Zajíc).

Zatímco standardně T-Mobile nabízí u datových služeb rychlosti stahování „až 42 Mb/s“ a u předplacených služeb (Twist) „až 10,8 Mb/s“ (skutečné rychlosti se samozřejmě mohou lišit v závislosti na pokrytí a síle signálu v konkrétním místě), nový „neomezený“ balíček je zastropován na 3 Mb/s.

Podle ceníku to platí i pro vánoční nabídku, ve které T-Mobile nabízí zákazníkům s hlasovým tarifem, aby si zvolili jeden den v týdnu, kdy budou mít data zdarma. To znamená, že sice nebudou den za data platit, ale maximální rychlost downloadu se jim podstatně sníží.

Aktualizace 11:20 – Doplňujeme zdůvodnění T-Mobilu, proč má balíček omezenou rychlost: „Je to kvůli tomu, abychom zamezili případnému zneužití. Balíček se jmenuje ‚Neomezený internet v mobilu na den‘, a je tedy určen do mobilního telefonu, nikoliv například ke stahování filmů na počítači nebo k neomezenému datování skupiny lidí přes hotspot. Uvedenou rychlost jsme pečlivě testovali i pro streaming a mobilní TV, vše fungovalo bez problémů,“ napsal Lupě mluvčí operátora Lukáš Hrabal.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).