Hlavní navigace

T-Mobile: po navýšení datových balíčků stoupla spotřeba dat na víc než dvojnásobek

30. 10. 2017

Sdílet

Pamatujete si argumenty mobilních operátorů, že čeští zákazníci o objemnější datové balíčky vlastně nestojí, protože dat používají málo a ani své současné FUPy nedočerpají? Ukazuje se, že pravdu měli spíše kritici tohoto argumentu, kteří říkali, že kdyby měli klienti dat k dispozici více, nebáli by se je používat.

Potvrzují to třeba zkušenosti T-Mobilu, který v rámci představení své předvánoční nabídky zveřejnil několik zajímavých informací. Například to, že po nedávném navýšení datových limitů u svých tarifů (spojeném s mírným zvýšením cen) se spotřeba dat u jeho zákazníků zvedla ve srovnání s původními tarify z asi 0,7–0,8 GB za měsíc na více než dvojnásobek.

„Jak bude růst spotřeba a jak budou – doufejme – zákazníci ochotní platit stejně, nebo mírně víc za výrazně víc dat, tak to bude strategie, kterou chceme do budoucna jít. Ano, určitě nějaké úpravy v budoucnosti nastanou,“ odpovídal pak manažer Michal Podlucký na otázku Lupy, jestli se zjištění o vyšší spotřebě dat nějak projeví v budoucích tarifech T-Mobilu.

Že jsou data pro uživatele stále důležitější, potvrzuje také to, že operátor na předvánoční období přichystal akci, kdy bude zákazníkům nabízet, aby si stanovili jeden den v týdnu, kdy budou mít data celý den zdarma. Nabídka platí pro všechny rezidentní paušální zákazníky s hlasovým tarifem (kromě tarifu S námi sdílený). Jednou zvolený den v týdnu už nejde změnit a akce potrvá do konce ledna.

Zároveň operátor začne od listopadu nabízet placený balíček s neomezenými daty na 24 hodin od chvíle aktivace. Cena 99 Kč bude platit také jen v akci do konce ledna, o kolik ji pak operátor zvedne, zatím není jasné (operátor ale uvažuje o částce 149 Kč). Přesné podmínky balíčku zatím na webu operátora nejsou k dispozici.

Aktualizace 1. 11. – Jak se ukázalo po zveřejnění ceníku, balíčky s „neomezeným internetem“ od T-Mobilu určité omezení mají – viz Neomezený internet na den bez FUP od T-Mobilu má omezenou rychlost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).