Hlavní navigace

Nizozemský veřejnoprávní vysílatel NPO přejde na standard DVB-T2/HEVC

7. 2. 2018

Sdílet

NPO Autor: Wikimedia

Podle zprávy serveru BroadbandTVnews.com se nizozemská veřejnoprávní televize rozhodla využít pro své volné terestrické vysílání kodek DVB-T2/HEVC. Jak server upozorňuje, vysílatel informaci oficiálně nepotvrdil, ale vyplývá z komunikace operátora KPN se zákazníky využívající služeb jeho digitální televize Digitenne.

KPN také zahájilo dodávky nových přijímačů mezi své zákazníky. Pro svou televizní službu si jako dodavatele set-top boxu zvolila čínskou společnost ZTE. Její boxy už využívá jako Ultra HD (4K) své IPTV služby Interactieve.

Zvolené přijímače jsou schopné přijímat i DVB-T vysílání, proto není nutné souběžné vysílání a operátor může zvolit rychlé přepnutí vysílacího standardu v momentě, kdy budou vyměněny všechny přístroje. KPN by chtělo celý proces dokončit do dubna příštího roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).