Hlavní navigace

Nordic Telecom rozšířil svůj „5G internet“ do dalších 121 lokalit a nabízí slevu

12. 9. 2019

Sdílet

Nordic Telecom

Nordic Telecom pokročil s rozšiřováním svého bezdrátového fixního internetu, který označuje za 5G a který běží na frekvenci 3,7 GHz.

„Přes prázdninové měsíce se jeho dostupnost rozšířila do dalších 121 lokalit a během září bude zákazníkům služba k dispozici ve zhruba 103 oblastech. Nordic Telecom se tak drží svého plánu, podle kterého chce ve třetím až čtvrtém kvartálu 2019 pokrýt svým Nordic 5G internetem přibližně 400 lokalit po celé ČR a do konce roku 2020 má ambici službu poskytnout 1,3 milionu domácnostem,“ uvádí operátor.

Nordic v rámci 3,7 GHz nabízí rychlosti až 100 Mb/s. V průběhu září a října mohou noví zákazníci získat připojení s padesátiprocentní slevou na čtvrt roku. Dostupnost připojení si lze ověřit zde.

Společnost zároveň bude během podzimu sjednocovat jednotlivé partnerské sítě pod hlavičku Nordic Telecom. „Pokračujeme v ambici stát se třetím největším hráčem mezi poskytovateli pevného připojení k internetu,“ plánuje šéf Nordic Telecomu Libor Dočkálek s tím, že firma už obsluhuje přes sto tisíc zákazníků. Nordic v rámci svých plánů letos ovládl operátora Libli.

Nordic vedle 3,7 GHz drží také frekvence 420 MHz, kde buduje „vysílačkovou“ LTE síť schopnou přenášet i data. Tu se snaží nabízet například ministerstvu vnitra jako náhradu za Pegas/Tetrapol. Kvůli vývoji zakázky nedávno na vnitro podal stížnost k antimonopolnímu úřadu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).