Hlavní navigace

Nova chce vlastní systém zabraňující přetáčení reklam, do prázdnin ale nejspíš nebude

31. 5. 2018

Sdílet

TV Nova - logo Autor: TV Nova

Jak jsme včera informovali, televizní skupina Nova představila operátorům placených televizních služeb svoji představu, jak zabránit přeskakování reklam. Možnost přetáčení umožňují v rámci svých služeb kabelové a IPTV platformy. V prezentaci televize zaznělo i jasné datum, ke kterému chtěla Nova blokaci těchto služeb zahájit, a to 1. července. Podle všeho ale spuštění potřebného systému k tomuto termínu nestihne.


Autor: TV Nova

Mluvčí televizní skupiny Nova Jana Ondrejechová.

V reakci na včerejší článek uvedla mluvčí Jana Ondrejechová, že Nova chce na českém mediálním trhu nastavit standardy, které jsou v rámci západní Evropy běžné. Upozornila také, že pro komerční televizní skupinu jsou výnosy z prodeje reklamy rozhodujícím zdrojem příjmů. A po období, kdy je sledovanost televizní reklamy měřená, tedy v současnosti T+3 dny, nemůže být reklama přeskočitelná, vysvětlila záměr svého zaměstnavatele Ondrejechová. 

Televize podle ní momentálně pracuje na technickém řešení, které umožní spouštění pořadů přesně od začátku, aby pro diváky byla služba zpětného shlédnutí komfortní. Jakmile bude takové řešení funkční, stanovíme s předstihem termín, od kterého budeme zákaz přetáčení reklam na našich TV programech vyžadovat. Budeme postupovat zcela transparentně a nediskriminačně, dodala Ondrejechová. Z jejího vyjádření je zřejmé, že červencový termín televize nestihne.

Reakce ostatních subjektů, jak televizí, tak operátorů, dále zjišťujeme. 

Na diskusním fóru společnosti UPC se nicméně v reakci na včerejší článek objevil příspěvek administrátora tohoto webu Davida. Za UPC můžeme říci, že posun nebo přeskakování reklam není tak zásadní, jak se to TV NOVA snaží prezentovat. Zpětné zhlédnutí využívá pouze část klientů UPC. A pouze malá skupina klientů aktivně využívá převíjení uvnitř pořadu, uvedl v citované diskusi a upozornil, že nezbytným předpokladem úspěšné implementace případného systému blokace je zpřesnění elektronického programového průvodce EPG.
 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).