Hlavní navigace

Nová Škoda Octavia bude mít příjem digitálního rozhlasu v základní výbavě

1. 11. 2019

Sdílet

Škoda Octavia Autor: Škoda Auto

Evropský kodex elektronických komunikací, který vešel v platnost v prosinci loňského roku, nařídil do dvou let všem automobilkám instalovat do automobilů digitální tunery. Nejpozději od roku 2021 tak musí být v nově prodávaných vozech autorádia s příjmem DAB+.

„V Evropě se DAB+ rozvíjí velmi rychle a od příštího roku bude pro nové generace vozů podmínkou pro udělení homologace," uvedl Petr Janeba, vedoucí marketingu Škoda Auto ČR. V souvislosti se zásadním rozšířením pokrytí digitálního multiplexu Českého rozhlasu se automobilka rozhodla už letos na podzim představit první vůz, kde nebude nutné si za DAB+ připlácet.

„Náš úplně první vůz, který bude již v základní výbavě všech verzí obsahovat digitální příjem DAB+, bude srdce naší značky, nová Škoda Octavia. Ta bude nabitá množstvím dalších technologií a bude poprvé představena v Praze 11. 11. 2019,“ slíbil Janeba.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).