Hlavní navigace

Nová služba Smazané domény upozorňuje na expirované domény .cz

11. 1. 2021

Sdílet

Smazané domény Autor: Smazané domény

Vladimír Pilný spouští novou službu Smazané domény, která slouží ke kontrole smazaných domén s koncovkou .cz. Určená je mimo jiné pro obchodníky s doménami.

Počet smazaných .cz domén se denně pohybuje v řádů stovek. Jde jak o ty, které už původní majitelé nechtějí, tak o ty, jež někdo zapomněl prodloužit. Nový nástroj slouží pro jejich přehled a registrování. Zároveň zobrazuje pouze smazané domény, tedy ty kompletně expirované. Archiv se počítá od 1. ledna 2020.

“Díky unikátní a téměř kompletní databázi českých domén jsme schopni uvolňovat seznam domén, které byly smazány, protože víme, které expirují,” popisuje Pilný pro Lupu. “Data o doménách, které expirují, dodává Monitoruju.net a také cctld.cz. Ověření API je přes API od Subreg, hosting dodává exon.io a data o zpětných odkazech jsou od Semoru.”

Mezi plánovanými funkcemi je zasílání smazaných domén do e-mailu, hlídací pes dle klíčových slov či metriky (počet odkazů, záznamů ve Webarchive, původní datum registrace), exporty záznamů do CSV a přibýt mají i domény .sk.

Smazané domény nabízí tarif zdarma, který je mimo jiné omezený na prohlížení padesáti včera smazaných domén. Plná verze vyjde na 199 korun měsíčně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).