Hlavní navigace

Nova odhalila první projekt natočený pro Voyo, true crime Případ Roubal

Sdílet

Filip Rožánek 30. 9. 2021
Případ Roubal Autor: TV Nova

Televize Nova uvede v listopadu na internetu první projekt natočený pod značkou Voyo Originál. Režisérka Tereza Kopáčová natočila třídílnou minisérii Případ Roubal. Ivan Roubal byl český sériový vrah, který byl odsouzen za pět vražd. Nikdy se k nim nepřiznal.

Sériového vraha hraje Hynek Čermák, v kriminálce se dále představí Dagmar Havlová Veškrnová, David Švehlík, Kamila Trnková, Jan Čenský, Vojtěch Vodochodský nebo Regina Rázlová. 

V příběhu se tvůrci zaměřili mimo jiné na vyšetřovatele, který zločiny Ivana Roubala rozplétá. Předlohou postavy v podání Davida Švehlíka byl skutečný vyšetřovatel Jan Štoček, kterému se podařilo rozkrýt v 90. letech velkou část závažné kriminální činnosti. Ten se jako odborný poradce účastnil všech fází příprav projektu i na jeho natáčení. 

„Příběhem o dopadení a usvědčení jednoho z největších zločinců polistopadové historie otevíráme novou etapu prémiové nabídky na Voyo pod značkou Voyo Originál,“ říká ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská a dodává: „Ta bude stát především na autentických příbězích se silnými tématy, která rezonovala a stále rezonují společností. K jejich zpracování jsme pak přizvali ty nejuznávanější tvůrčí týmy a ty nejlepší tuzemské herce. Případ Roubal všechny tyto parametry beze zbytku naplňuje.“ 

Minisérie znamená také návrat režisérky Terezy Kopáčové na Novu (v minulosti pro Novu natočila tři filmy z ceněného cyklu Soukromé pasti a podílela se na seriálu Dokonalý svět). 

Nova chce na platformu Voyo do pěti let nalákat milion předplatitelů. Nejsledovanějším pořadem této internetové videotéky jsou v současné době nové epizody seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.