Hlavní navigace

Nové televizory od Samsungu budou podporovat NFT

3. 1. 2022

Sdílet

Samsung NFT Autor: Samsung

Společnost Samsung oznámila, že nové modelové řady jejích televizorů umožní procházet tvorbu publikovanou ve formě NFT. Přístroje budou mít kalibrační funkci, která zobrazení díla přizpůsobí na hodnoty stanovené tvůrcem, aby výsledek co nejvíce připomínal originál. 

První ukázka televizního rozhraní pro procházení a nákup umění ve formě NFT
Autor: Samsung

První ukázka televizního rozhraní pro procházení a nákup umění ve formě NFT

Podle tiskové zprávy je snahou Samsungu přijít s řešením pro ucelenou prezentaci a nákup digitálního umění. Podrobnosti firma oznámí v nadcházejících týdnech. Na chystané platformě budou tvůrci sdílet své výtvory, zatímco diváci si před nákupem zobrazí náhled a všechna související metadata včetně historie díla.

Non-fungible tokeny (NFT) jsou na veřejném blockchainu založená digitální aktiva, vytvořená pro reprezentaci jedinečných digitálních předmětů a potvrzení jejich vlastnictví. Tím může být například digitální obraz, sběratelská kartička nebo předmět ze hry. V Česku se například za více než čtvrt milionu korun vydražil digitální obraz od satirika Tomáše Břínka, který vytvořil pro firmu McDonald's.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).