Hlavní navigace

Objektivita, média ve válce či peníze pro novináře. Témata pro letošní Novinářské fórum

10. 5. 2022

Sdílet

Jak může novinář zůstat objektivní, když nechce být pouze neutrálním pozorovatelem? Jaký vliv na obchodní modely vydavatelství má Newsfeed Seznamu? Stojí budoucnost novinařiny právě na vyhraněném hodnotovém a názorovém ukotvení redakce? Tyto a další otázky si budou klást řečníci konference Novinářské fórum 2022, které proběhne 23. června v pražském kině Přítomnost.

Akce, kterou pořádá Nadační fond nezávislé žurnalistiky, je určena jak mediálním profesionálům, tak studentům mediálních oborů či veřejnosti.  Vstup na konferenci je zdarma, vzhledem k omezené kapacitě kina ale je nutná registrace. 

Program otevře Jan Motal z Katedry mediálních studií a žurnalistiky FSS MU, který se bude zabývat tématem novinářské objektivity a jejími proměnami. Tým výzkumníků z Centra pro mediální etiku a dialog při FSS MU (CEMETIK) také odprezentuje výsledky obsahové analýzy médií, která se zaměřuje na způsob, jakým média informovala o dvou kauzách, které měly vliv na veřejné mínění bezprostředně před parlamentními volbami (Pandora Papers a Andrej Babiš mladší).

V panelu o financování médií budou vládní zmocněnec pro oblast médií a dezinformací Michal Klíma, šéfredaktor serveru info.cz a spoluzakladatel služby GazetistoMichal Půr a šéf obsahu HP a služby Seznam.cz Newsfeed Ondřej Tolar debatovat o možnostech financování médií a nových obchodních modelech.

Jeden z panelů se bude věnovat také fungování médií ve válečném konfliktu. O svých zkušenostech promluví investigativní novinář, zakladatel iStories.media a dříve vedoucí investigativního týmu v ruském deníku Novaja Gazeta Roman Anin a šéfredaktorka serveru Levyj bereh Soňa Koškinová.

Další detaily o programu najdete na webu konference.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).