Hlavní navigace

Novým členem Rady ČTÚ bude Chomyn, potvrzení se dočkal i Novák

10. 5. 2017

Sdílet

Vláda na svém dnešním zasedání schválila jmenování nového člena Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Ondřeje Malého, který ve funkci skončil v březnu (a poté se stal novým koordinátorem digitální agendy ČR), nahradí Josef Chomyn (@josefchomyn). Na Twitteru informaci potvrdil náměstek ministra průmyslu a obchodu Marek Ondroušek.

Chomyn je předseda představenstva sdružení NIX.CZ a CTO firmy Stream Circle. Do funkce v radě ČTÚ byl jmenován na pět let.

Vláda zároveň potvrdila členství v Radě na dalších pět let i současnému předsedovi Jaromíru Novákovi. Tomu mělo členství vypršet v říjnu. Na postu předsedy (což není to samé co členství) jej přitom vláda na další tři roky potvrdila už loni.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 5. 2017 16:40

    (neregistrovaný)

    Vláda rovněž projednala a schválila Akční plán k provedení nedotačních opatření pro podporu plánování a výstavby sítí elektronických komunikací.
    Cílem tohoto dokumentu je vymezení okruhu existujících překážek a zvýšených finančních nároků, které negativně působí při plánování a výstavbě sítí elektronických komunikací, a dále existujících finančních bariér ovlivňujících provozování těchto sítí. Současně jsou v Akčním plánu vytyčena opatření pro postupnou eliminaci těchto negativních jevů.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).