Hlavní navigace

Nvidia by chtěla od SoftBank koupit ARM

23. 7. 2020

Sdílet

Nvidia Autor: Jan Sedlák

Japonský konglomerát SoftBank Group se chce zbavit části, nebo dokonce celého svého podílu ve společnosti ARM Holdings, zájem o akvizici nečekaně projevila Nvidia. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Agentura se odvolává na anonymní insiderský zdroj a naznačuje, že ve hře mohou být i další zájemci, nebo nakonec může zvítězit nápad nabídnout společnost, nebo její část na veřejném trhu formou IPO, jak bylo již dříve také naznačováno.

SoftBank Group a její venture kapitálový fond Vision Fund vlastní v britském návrháři čipů 100% podíl. Obě společnosti, kterých se akvizice týká, se k ní odmítly vyjádřit. Zajímavostí je, že samotný Vision Fund byl ještě v roce 2019 také největším investorem samotné Nvidie. Svůj podíl, který měl v dané době hodnotu 3,6 miliard dolarů, ale prodal začátkem loňského roku.

Byznys ARM dnes stojí na dvou pilířích, licencování vlastní procesorové architektury a vývoj mobilních jader Cortex. Technologie společnosti díky skvělému poměru úspornosti, výkonu a ceny prakticky ovládly celý segment mobilních zařízení. Softbank a její fond vlastní společnost od roku 2016, zaplatila za ni tehdy 24,3 miliard liber.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).