Hlavní navigace

Nvidia by chtěla od SoftBank koupit ARM

Sdílet

Karel Wolf 23. 7. 2020

Japonský konglomerát SoftBank Group se chce zbavit části, nebo dokonce celého svého podílu ve společnosti ARM Holdings, zájem o akvizici nečekaně projevila Nvidia. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Agentura se odvolává na anonymní insiderský zdroj a naznačuje, že ve hře mohou být i další zájemci, nebo nakonec může zvítězit nápad nabídnout společnost, nebo její část na veřejném trhu formou IPO, jak bylo již dříve také naznačováno.

SoftBank Group a její venture kapitálový fond Vision Fund vlastní v britském návrháři čipů 100% podíl. Obě společnosti, kterých se akvizice týká, se k ní odmítly vyjádřit. Zajímavostí je, že samotný Vision Fund byl ještě v roce 2019 také největším investorem samotné Nvidie. Svůj podíl, který měl v dané době hodnotu 3,6 miliard dolarů, ale prodal začátkem loňského roku.

Byznys ARM dnes stojí na dvou pilířích, licencování vlastní procesorové architektury a vývoj mobilních jader Cortex. Technologie společnosti díky skvělému poměru úspornosti, výkonu a ceny prakticky ovládly celý segment mobilních zařízení. Softbank a její fond vlastní společnost od roku 2016, zaplatila za ni tehdy 24,3 miliard liber.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.