Hlavní navigace

NVIDIA koupí za 40 miliard dolarů vývojáře čipů Arm, společně investují do výzkumu AI

14. 9. 2020

Sdílet

ARM a NVIDIA Autor: NVIDIA

Americká firma NVIDIA oznámila, že se s japonským holdingem SoftBank dohodla na koupi britského vývojáře čipů Arm. NVIDIA má za firmu zaplatit kolem 40 miliard USD v akciích a hotovosti. Transakci ještě musí potvrdit akcionáři a regulační úřady v USA, Číně, Evropské unii a Velké Británii.

Podle dohody se Arm stane součástí NVIDIA, ale ponechá si vlastní značku, neutralitu vůči zákazníkům i otevřený licenční model. Firma dál bude sídlit v britské Cambridgi, kde NVIDIA slíbila vybudovat nové centrum excelence zaměřené na výzkum a vývoj v oblasti AI. 

Obě společnosti mají v areálu Arm vybudovat superpočítač, založený na technologiích Arm, zázemí pro vývojáře a inkubátor pro startupy podnikající v oblasti umělé inteligence. Arm má získat přístup k technologickým patentům společnosti NVIDIA.

NVIDIA má za Arm zaplatit 21,5 miliard USD ve svých akciích, 12 miliard USD v hotovosti (z toho 2 miliardy jsou splatné při podpisu smlouvy) a dalších 1,5 miliardy USD vyplatí v podílech zaměstnancům Arm. Dalších až 5 miliard USD dostane SoftBank na základě hospodářských výsledků Arm. Celá transakce se má podle plánu uzavřít do 18 měsíců. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).