Hlavní navigace

O vlastníka Novy už má zájem jen Kellnerova finanční skupina

24. 9. 2019

Sdílet

Lucie Borhyová, Rey Koranteng, TV Nova, Televizní noviny Autor: TV Nova

Finanční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera zůstala jako jediný zájemce o koupi americké televizní společnosti CME. S odvoláním na zdroje blízké PPF to tvrdí server Hlídací pes. CME podniká na pěti trzích ve střední a východní Evropě, nejhodnotnější stanicí v jejím portfoliu je televize Nova.

Kupní cena za CME má být 47 miliard korun. Původně média informovala o tom, že stanice chtěla koupit i mediální skupina Discovery, případně osobně miliardář Ronald Lauder, který stál u vzniku CME.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 9. 2019 16:51

    Petr Faistauer

    Přesně jak píše Hlídací Pes, opravdu nejpravděpodobnější varianta je založení speciálního investičního fondu. Trump je totiž na kordy s CNN, která spadá pod WarnerMedia, samostatnou skupinu pod křídly AT&T. A tohle by byla voda na jeho mlýn, že AT&T přes nějakou divizi spolupracuje se společností, která se angažuje v Číně, se kterou jak známo vede obchodní válku...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).