Hlavní navigace

O2 investuje. Akcelerátor Bolt investuje do síťařského Cross Network Intelligence

2. 3. 2017

Sdílet

Projekty, které se hodí především operátorovi, investuje jeho akcelerátor Bolt. Ten vznikl jako tuzemský následník zavřené Wayry a postupně si připisuje podíly ve startupech různých zaměření. 

Tentokrát si v O2 vyhlédli Cross Network Intelligence. Startup se zaměřuje na síťovou infrastrukturu a operátor si v něm pořídil patnáctiprocentní podíl. 

Cross Network Intelligence řeší dokumentaci a správu telekomunikačních a inženýrských sítí. V rámci platformy propojuje CROSS informace o infrastruktuře všech dostupných provozních technologií s informacemi o službách zákazníka a jeho výnosy. 

Klienti tak získávají v reálném čase informace, jaké náklady v síti jsou vynakládány neefektivně, kde je volná nebo nevyužitá kapacita v síti a kteří zákazníci budou postiženi plánovanou odstávkou technologie nebo poruchou.

„Cross jako produkt může velice dobře doplnit portfolio služeb jak pro zákazníky O2 Cloud a dalších ICT Managed Services , tak pro zákazníky Professional Services O2 ITS,“ vysvětluje důvody investice šéf akcelerátoru Jakub Minařík.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).