Hlavní navigace

O2 připravuje skromnějšího nástupce Wayry. Chystá se Bolt

Jan Beránek

Propojit zákazníky se zainvestovanými startupy je myšlenka zajímavá. Musí ale vyjít. O2 to chce zkusit už podruhé.

Doba čtení: 1 minuta

O2 se po odchodu Wayry z prostor na pražském Václavském náměstí rozkoukalo rychle a naskočilo zpátky do startupového světa. Není samo. Do svého krakovského akcelerátoru hub:raum vybírá tuzemské startupy i T-Mobile, nápady inovativních firem ale chce podpořit i třeba Alza Venture nebo SAP a IBM

Bolt bude podle O2 jiný než Wayra. „U nás nenajdete cool kanceláře plné designových nesmyslů,“ tvrdí stránky akcelerátoru. Jiný koncept bude mít i financování. „Rozhodli jsme se, že nepůjdeme standardní cestou, kde jsou největším lákadlem pro nové projekty peníze. Často se stává, že tyto projekty nakonec nefungují efektivně a nemají konkrétní výstupy,“ tvrdí šéf O2 Tomáš Budník.

Operátor chce nabídnout prostory, svou zákaznickou síť k testování, své technologie a své experty. Finanční investice bude tým akcelerátoru určovat individuálně. „Bude to hodně selektivní. Cílem není mít desítky startupů, ale spíš najít takové, pro které bude spolupráce s námi výhodná stejně jako pro nás,“ dodává mluvčí O2 Lucie Pecháčková.

Kdo bude novému akcelerátoru šéfovat, chce operátor oznámit koncem října – těsně předtím, než se v listopadu rozjede celý proces. 

Vedle korporátních akcelerátorů v tuzemsku fungují i soukromé nebo veřejné služby. StartupYard momentálně shání projekty do nového kola a v brněnském Starcube už od začátku září pracuje desítka letošních startupů v rámci přepracovaného programu. 

Našli jste v článku chybu?