Hlavní navigace

O2 kvůli viru nesvolá valnou hromadu, PPF miliardy z dividend získá skrze zálohy

Sdílet

Jan Sedlák 10. 4. 2020

O2 Czech Republic nesvolá valnou hromadu, která se měla původně měla uskutečnit 16. dubna letošního roku. Důvodem jsou omezení daná vládou a týkající se viru COVID-19. Na valné hromadě se mimo jiné mělo schvalovat vyplacení dividendy za rok 2019 v celkové výši 6,5 miliardy korun.

Představenstvo O2 tak rozhodlo, že akcionářům vyplatí zálohu na dividendu, a to ve výši 17 korun na akcii, což představuje 100 procent celkové sumy navrhované dividendy.

„Oproti tomu zálohu na emisní ážio vyplácet nelze, a proto představenstvo o vyplácení záloh na emisní ážio nerozhoduje,“ informuje dále O2 své investory. Emisní ážio se na celkové částce 6,515 miliardy podílí sumou 1,241 miliardy. Většinu z celkové dividendy bere majoritní vlastník v podobě skupiny PPF. Ta přejmenovala své telekomunikační aktivity na PPF Telecom Group, loni vynesly 3,2 miliardy eur.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 4. 2020 5:30

    Luxpe (neregistrovaný) ---.aktynska.eu

    Doufám, že v Česku bude od 1.1.2021 působit místo O2 nově Tasciane a tento nový název nahradí také značku Telenor samozřejmě vše ohledně telekomunikací co je ve vlastnictví PPF group. Dále jsem pro společnosti Air Telecom která by provozovala Air Mobile a Air TV a vznikla tak Air Sport, Air Fotbal, Air Tenis nebo Nova Fotbal, Nova Tenis? Ještě je samozřejmě možnost na PPF Telecom a PPF Mobile Services. Také by bylo fajn se domluvit s KKCG a virtuála SAZKA mobil přetáhnout pod síť Tasciane jelikož to původně bylo zamyšleno. Myslím si, že dojde k obsazenosti čísel 705x možná také 703x a samozřejmě 795x, 793x. PPF group by využití služeb SAZKA mobil hodně pomohlo a možná by bylo nabídnuto více možností což by KKCG mohla ocenit. Navíc propojení s CK FISCHER by určitě vedlo k většímu zájmu o služby. Rok 2021 snad bude lepší než ten současný a o pandemii Covid-19 neuslyšíme nebo méně. Zelený a žlutý operátor se možná v Česku objeví.