Hlavní navigace

O2 kvůli viru nesvolá valnou hromadu, PPF miliardy z dividend získá skrze zálohy

10. 4. 2020

Sdílet

Pražské sídlo české O2 Autor: Jan Sedlák

O2 Czech Republic nesvolá valnou hromadu, která se měla původně měla uskutečnit 16. dubna letošního roku. Důvodem jsou omezení daná vládou a týkající se viru COVID-19. Na valné hromadě se mimo jiné mělo schvalovat vyplacení dividendy za rok 2019 v celkové výši 6,5 miliardy korun.

Představenstvo O2 tak rozhodlo, že akcionářům vyplatí zálohu na dividendu, a to ve výši 17 korun na akcii, což představuje 100 procent celkové sumy navrhované dividendy.

„Oproti tomu zálohu na emisní ážio vyplácet nelze, a proto představenstvo o vyplácení záloh na emisní ážio nerozhoduje,“ informuje dále O2 své investory. Emisní ážio se na celkové částce 6,515 miliardy podílí sumou 1,241 miliardy. Většinu z celkové dividendy bere majoritní vlastník v podobě skupiny PPF. Ta přejmenovala své telekomunikační aktivity na PPF Telecom Group, loni vynesly 3,2 miliardy eur.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 4. 2020 5:30

    Luxpe (neregistrovaný)

    Doufám, že v Česku bude od 1.1.2021 působit místo O2 nově Tasciane a tento nový název nahradí také značku Telenor samozřejmě vše ohledně telekomunikací co je ve vlastnictví PPF group. Dále jsem pro společnosti Air Telecom která by provozovala Air Mobile a Air TV a vznikla tak Air Sport, Air Fotbal, Air Tenis nebo Nova Fotbal, Nova Tenis? Ještě je samozřejmě možnost na PPF Telecom a PPF Mobile Services. Také by bylo fajn se domluvit s KKCG a virtuála SAZKA mobil přetáhnout pod síť Tasciane jelikož to původně bylo zamyšleno. Myslím si, že dojde k obsazenosti čísel 705x možná také 703x a samozřejmě 795x, 793x. PPF group by využití služeb SAZKA mobil hodně pomohlo a možná by bylo nabídnuto více možností což by KKCG mohla ocenit. Navíc propojení s CK FISCHER by určitě vedlo k většímu zájmu o služby. Rok 2021 snad bude lepší než ten současný a o pandemii Covid-19 neuslyšíme nebo méně. Zelený a žlutý operátor se možná v Česku objeví.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).