Hlavní navigace

O2 loni zvýšilo zisk na 5,3 miliardy korun. Příjmy táhnou mobilní data a O2 TV

31. 1. 2017

Sdílet

Šéf firmy Tomáš Budník si jako negativní faktor vybral především regulaci, ale jinak si výsledky v tiskové zprávě pochvaluje. „Trh je nadále velmi konkurenční, navíc od května se v našich finančních výsledcích negativně projevuje dopad nové regulace roamingu. Přesto se nám podařilo již druhým rokem po oddělení infrastruktury udržet výnosy na úrovni předchozího roku a zvýšit čistý zisk,“ tvrdí Budník s tím, že budoucí vliv regulace roamingu plánuje O2 částečně kompenzovat novými službami v oblasti pojištění a elektronické evidence tržeb.

Výnosy v segmentu pevných linek poklesly méně než v minulosti, o 0,9 procenta na 11,56 miliardy korun. Hlavními růstovými oblastmi zůstávají O2 TV a mobilní data. Datový provoz vzrostl meziročně o téměř 80 procent. 

Celkový počet mobilních zákazníků se loni meziročně zvýšil o jedno procento na 4,94 milionu. Počet zákazníků smluvních služeb se zvýšil o čtyři procenta na 3,36 milionu. Průměrná spotřeba mobilních dat na zákazníka O2 za poslední tři roky vzrostla 4,5krát, průměrná útrata za mobilní služby klesla za stejné období o 11 procent. 

Počet zákazníků služby O2 TV se zvýšil proti roku 2015 o šest procent na 221 tisíc. Nadále ale klesá počet internetových přípojek, ten spadl o tři procenta na 769 tisíc.

Operátory kromě roamingu letos čeká zřejmě i politický tlak. Ceny mobilních dat se totiž stávají předvolebním tématem a na audienci se už k operátorům objednal třeba premiér Bohuslav Sobotka, který chce v únoru zahájit své tažení za lepší ceny a férovější podmínky zákazníků na antimonopolním úřadu a pokračovat chce u ČTÚ

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 1. 2017 11:15

  Hugo bos (neregistrovaný)

  Poptavku po zabave je potreba monetizovat. Delaji to dobre. Jestli se objevi s prichodem 5G dalsi poptavka po novych technickych reseni, je velmi nejiste.
  Se 30mld vynosu (bez SK) je O2 takova stredne velka firma. Nevejde se ani do TOP10 za rok 2015. (https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/nejvetsi-firmy-v-cesku-projdete-si-nove-zebricky-podle-trzeb/r~4c396f3432da11e68d00002590604f2e/?redirected=1485857573)

 • 1. 2. 2017 13:04

  krakonoš (neregistrovaný)

  Naštěstí si zábavu dokážu obstarat zdarma. Není nad to, mít rozsáhlý analogový archiv a vybavení pro kvalitní digitalizaci. Nepotřebuji kupovat většinou zmršené remastery a obejdu se bez připojení k netu, takže jakýkoli spyware nemá šanci. Z Adobe audition 5 jsem downgradoval na A. A. 1, protože ta pětka je očesaná o spoustu užitečných funkcí, např. neumí upravovat tvar křivky, nebo vyříznout část a vložit jinou, což oboje v jedničce bez problémů jde. A filmy? Placky v trafice po 30 Kč a zábavy kopec, kdyby současní umělci odletěli všichni do jednoho na jinou planetu, tak to vůbec nepoznám. Na debilbednu se dá koukat jedině na zprávy, což je jediný debilních reklam prostý pořad a pak už jen krváky a střílečky, na které nejsem zvědavý, stejně, jako na Made in USA superhrdiny, zachraňující svět od, opět Made in USA, zloduchů. Ještě tak občas cestománie, nebo Prima Zoom, ale jinak jen snůška nesmyslů, dobrá leda pro slaboduché jedince, ale přesně takové občany naše věrchuška potřebuje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).