Hlavní navigace

O2 pokusně nabízí Nekonečná data, placené čerpání pomalých dat po vyčerpání FUP

4. 6. 2018

Sdílet

Zpomalování dat po vyčerpání základního datového balíčku se – svým způsobem – vrací. Operátor O2 začal od června v pilotním provozu prodávat doplňkový balíček Nekonečná data, který dává uživateli možnost zpomaleného datového připojení i po vyčerpání FUPu. Dříve operátoři tuto možnost dávali všem a zdarma (byť s opravdu nízkými rychlostni kolem 20 kb/s) – dnes za ni O2 chce 349 Kč měsíčně (včetně DPH).

Balíček Nekonečná data nemá datový limit, ale zastropuje rychlost na 1 Mb/s pro download a 250 kb/s pro upload. Podle O2 to „stačí na běžné používání internetu v mobilu na úrovni soukromého uživatele – surfování, sociální sítě, aplikace i přehrávání videí. Nehodí se na stahování velkých souborů nebo pro připojení počítačů.“

Nekonečná data si zákazníci mohou objednat pouze k paušálním hlasovým tarifům, které obsahují aspoň 1,5 GB dat. Pokud si balíček objednají, bude se jim automaticky obnovovat na každé další zúčtovací období. Koupí balíčku se zároveň ruší automatická obnova datového objemu, pokud byla aktivní.

Pokud si zákazník v době používání balíčku dokoupí další data, zvýší se mu rychlost připojení na standardní rychlost. „Čerpání jednorázové obnovy dat má přednost před čerpáním balíčku Nekonečná data,“ říká O2.

Vzhledem k tomu, že jde o pilotní provoz (má trvat do konce roku), dá se podle O2 balíček zrušit prostým jednostranným vypovězením, ať už ze strany uživatele, nebo O2.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).