Hlavní navigace

O2 TV mělo zase výpadky při důležitém zápase. Na vině je prý neplatný certifikát

Sdílet

Jan Beránek 24. 4. 2017

Sparta na třetím místě mohla významně pomoci druhé Slavii k tomu, aby předběhla plzeňskou Viktorii na cestě k mistrovskému titulu. A nakonec se jí to i povedlo. I když to na mobilu nebo tabletu viděl málokdo. 

Zápas nepřenášela Česká televize, ale O2 TV. A podobně jako třeba u derby pražských S nefungovala aplikace, kde bylo možné zápas sledovat. 

„Během včerejšího fotbalového utkání Sparta – Plzeň zaznamenala společnost O2 problémy s přihlašováním k tzv. OTT službě, a to v čase od 16:37 do 19:29. Zákazníci, kteří se na počítači přihlásili dříve nebo měli přihlášení již uložené v aplikaci, nezaznamenali žádné komplikace s přihlášením či sledováním zápasu. Stejně tak se nefunkční přihlašování netýkalo zákazníků O2 TV, kteří využívají set-top-box,“ vysvětluje Jitka Pajurková z tiskového oddělení operátora.

Řádově prý nefunkční přihlášení do aplikace O2 TV postihlo tisíce diváků. Na vině ale prý nebyl zvýšený zájem o přenos. „Bohužel těsně před začátkem fotbalového zápasu došlo k vypršení platnosti ročního bezpečnostního certifikátu na straně dodavatele, kterým je Nangu.TV,“ dodává Pajurková.

Firma nakonec zpřístupnila celý zápas zdarma v DVB-T kanálu O2 TV Free. Zákazníkům, kteří si koupili službu O2TV Sport na den nebo HbbTV přístup, to chce operátor kompenzovat, musí se ale obrátit s reklamací.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.