Hlavní navigace

O2 TV mělo zase výpadky při důležitém zápase. Na vině je prý neplatný certifikát

Sdílet

Jan Beránek

Sparta na třetím místě mohla významně pomoci druhé Slavii k tomu, aby předběhla plzeňskou Viktorii na cestě k mistrovskému titulu. A nakonec se jí to i povedlo. I když to na mobilu nebo tabletu viděl málokdo. 

Zápas nepřenášela Česká televize, ale O2 TV. A podobně jako třeba u derby pražských S nefungovala aplikace, kde bylo možné zápas sledovat. 

„Během včerejšího fotbalového utkání Sparta – Plzeň zaznamenala společnost O2 problémy s přihlašováním k tzv. OTT službě, a to v čase od 16:37 do 19:29. Zákazníci, kteří se na počítači přihlásili dříve nebo měli přihlášení již uložené v aplikaci, nezaznamenali žádné komplikace s přihlášením či sledováním zápasu. Stejně tak se nefunkční přihlašování netýkalo zákazníků O2 TV, kteří využívají set-top-box,“ vysvětluje Jitka Pajurková z tiskového oddělení operátora.

Řádově prý nefunkční přihlášení do aplikace O2 TV postihlo tisíce diváků. Na vině ale prý nebyl zvýšený zájem o přenos. „Bohužel těsně před začátkem fotbalového zápasu došlo k vypršení platnosti ročního bezpečnostního certifikátu na straně dodavatele, kterým je Nangu.TV,“ dodává Pajurková.

Firma nakonec zpřístupnila celý zápas zdarma v DVB-T kanálu O2 TV Free. Zákazníkům, kteří si koupili službu O2TV Sport na den nebo HbbTV přístup, to chce operátor kompenzovat, musí se ale obrátit s reklamací.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?