Hlavní navigace

Derby pražských S zaskočilo server O2 TV. O2 to žehlí voucherama do Videotéky

21. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Fotbalová Sparta v neděli potvrdila svou formu. O mobilní verzi služby O2 TV se to ale zrovna říct nedalo.

Aktualizováno 24.3. - Doplněna kompenzace

Během nedělního utkání se komunikační kanály O2 na sociálních sítích začaly plnit komentáři fanoušků, kteří si chtěli pustit jednu ze zásadních událostí fotbalové ligy na mobilech – a nemohli. 

„Během utkání bohužel došlo k přetížení autorizačního serveru, přes který se uživatelé přihlašují k webové a mobilní aplikaci O2 TV. Někteří zákazníci tak mohli mít problém s dostupností mobilní verze O2 TV, za což se jim velmi omlouváme. Intenzivně pracujeme na posílení kapacit a na převzetí technického řešení pod vlastní správu, aby se situace již neopakovala,“ vysvětluje mluvčí O2 Lucie Pecháčková

Konkrétní viník ale oficiálně označen nebyl. „Vzniklý problém nijak nesouvisel s infrastrukturou firmy CETIN,“ dodává mluvčí infrastrukturní firmy Tereza Gáliková.

cif 24 - early cena - média

„Počet dotčených zákazníků analyzujeme a připravujeme pro ně dárek jako omluvu,“ slibovala v pondělí mluvčí operátora s tím, že forma kompenzace by měla být jasná během dnešního dne. To se nakonec trochu protáhlo. „Jako omluvu posíláme zákazníkům, kteří se v neděli během derby pokusili přihlásit k některé z OTT verzí O2 TV voucher na 5 filmů do O2 Videotéky dle vlastního výběru,“ tvrdí Pecháčková s tím, že se výpadek dotkl řádově tisíců zákazníků. 

Klasická O2 TV nebo Sportovní kino v restauracích podle Pecháčkové fungovalo bez problémů po celé republice. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).