Hlavní navigace

Obrat Packety meziročně vyrostl o 121 procent

25. 11. 2020

Sdílet

zásilkovna

Skupina Packeta, majitel společnosti Zásilkovna, letos hlásí enormní nárůst obratu, ten se v prvních devíti měsících roku meziročně zvýšil o 121 % na necelé 1,45 miliardy korun.

Skupina za sledované období přepravila 23,5 miliónů zásilek, což představuje meziroční navýšení o 107 %. Za celý letošní rok očekává skupina obrat ve výši 2,5 miliard korun a 42 milionů přepravených zásilek.

„K rekordním výsledkům výrazně přispěly všechny trhy, kde skupina Packeta působí. O více než 100 procent jsme rostli na Slovensku, Polsku a v Maďarsku, ještě výrazněji pak také v Rumunsku a Německu. K růstu skupiny stále více přispívá služba Mezi námi pro přepravu zásilek mezi fyzickými osobami, kde aktuální počet doručených zásilek překročil tři miliony,“ komentovala data Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny a ředitelka skupiny.

Součástí Packety se letos stala Trayto, společnost zaměřená na automatizaci nabídek ve srovnávačích zboží jako je Heureka nebo Zboží.cz v Česku a na Slovensku. Skupina také zahájila spolupráci se společností FedEx, která pro ni zajišťuje dopravu do USA.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).