Hlavní navigace

ODISapka: V Moravskoslezském kraji půjdou kupovat jízdenky z mobilu

Sdílet

Jan Sedlák 17. 8. 2020
ODISapka Autor: KODIS

Moravskoslezský kraj brzy zprovozní mobilní aplikaci ODISapka pro elektronické odbavování v rámci cestování v Integrovaném dopravním systému ODIS. “ODISapka Vám umožní zobrazit odjezdy ze zastávek, vyhledat spojení v rámci celého Moravskoslezského kraje a systému ODIS (autobusy, vlaky, MHD) a zároveň zakoupit jízdenky za výhodné ceny: stejné, jako při platbě čipovou kartou ODISka,” uvádí koordinátor dopravy KODIS.

ODISapka, kterou lze přirovnat k pražské aplikaci PID Lítačka, je prozatím ve fázi beta testování. Zájemci se mohou na webu zaregistrovat a do dvou dnů jim dorazí odkaz na stažení aplikace. K ostrému spuštění by mělo dojít na podzim, appka bude k dispozici pro iOS a Android.

Aktuálně je možné v ODISapce kupovat elektronické jízdenky ve všech spojích ODIS kromě městské hromadné dopravy v Opavě, Havířově, Frýdku-Místku, Karviné a Těšíně. Zakoupené jízdenky se kontrole ukazují ve formě QR kódu. Pro platbu lze prozatím využít platební kartu nebo Masterpass.

ODISapka navazuje na již dříve rozjeté aktivity v Ostravě. Ta letos zrušila papírové jízdenky. Umožňuje bezhotovostní placení ve vozech, nákup přes SMS, kartu ODIS a v aplikaci MojeDPO. Přístup Ostravy k digitalizaci MHD v rozhovoru pro Lupu popsal ředitel tamního dopravního podniku Daniel Morys.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 8. 2020 9:50

    Rdm

    Zásadní problém aplikací ODISapka i MojeDPO je, že je nelze používat aniž byste se registrovali, takže za mě špatný...