Hlavní navigace

Oliver Dlouhý plní sliby. Kiwi.com loni pokořilo osmimiliardové tržby

14. 3. 2017

Sdílet

Loni v květnu odhadovali roční tržby na osm miliard a trefili se. Brněnské Kiwi.com tak zvýšilo příjem o 400 procent. Zisk před zdaněním převyšuje 150 milionů korun. Stačilo prodat tři a půl milionu letenek. 

„Loni se nám povedlo znovu růst o stovky procent v obratu i v počtu zaměstnanců. Díky partnerstvím jsme nejsilněji rostli především v USA a ve Velké Británii. Silnými regiony nadále zůstávají, kromě Severní Ameriky, také Severní a Západní Evropa, nadále rostou asijské trhy,“ tvrdí zakladatel firmy Oliver Dlouhý s tím, že příští rok by rád ohlašoval tržby ve výši jedné miliardy eur. 


Zdroj: Kiwi.com

Vývoj tržeb v roce 2016.

Firma se ale potýká, stejně jako většina společností, s nedostatkem lidí. Dosud jich vysála z trhu na jižní Moravě kolem tisícovky. Na začátku loňského roku jsme měli 400 zaměstnanců, na konci roku 2016 jsme zaměstnávali dvakrát tolik,“ uvedla personální ředitelka Kiwi.com Kateřina Gábová.

Kromě náboru do kanceláří v domovském Brně Kiwi.com otevřelo nová zákaznická centra na ostrově Fiji a v Jižní Africe. Celkem brněnský startup outsourcuje více než 150 lidí po celém světě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).