Hlavní navigace

Ondřej Tomek spouští fond Impulse Ventures, pro startupy má čtyři miliardy

8. 9. 2020

Sdílet

Samuel Huba, Impulse Ventures Autor: Impulse Ventures

V České republice a celém středoevropském regionu začíná operovat nový fond s rizikovým kapitálem pojmenovaným Impulse Ventures. Založen byl už v lednu, nyní se ale hlásí s oficiální komunikací. Ondřej Tomek, hlavní poskytovatel finančních prostředků, totiž oznámil, že je společně s partnery schopný investovat až čtyři miliardy korun.

Impulse Ventures (neplést s ruským Impulse VC) vede Samuel Huba, který dříve působil jako globální ředitel pro obchod ve firmě Safetica nebo jako finanční ředitel Shoptetu. V Safetice jako šéf operoval i Branislav Gordan, trojici partnerů doplňuje Matěj Matolín (Shoptet a další).

Právě v Safetice a Shoptetu drží Impulse Ventures podíly. Dále je to datový projekt Dataddo a polská Audioteka. Fond chce vkládat prostředky do startupů v začínajících fázích (seed a series A).

Tomek v minulosti investoval také přes Impulse Capital. Přes něj držel například podíl v Kiwi.com. Prodejem získal vyšší stovky milionů korun. K větším penězům se získal díky prodeji Centrum.cz. Tomek v Impulse Ventures (akciová společnost) podle obchodního rejstříku operuje právě přes Impulse Capital, kterou rovněž přeměňoval na akciovku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).