Hlavní navigace

Online prodejce aut Carismo.cz získává desítky milionů od dealera BMW

Sdílet

Jan Sedlák 27. 11. 2018
Carismo

Internet začíná přitahovat investory i z relativně konzervativních a „offline“ odvětví. Jiří Jirovec, spolumajitel firmy Invelt, která patří mezi největší dealery vozů BMW, investuje řádově nižší desítky milionů korun do online agregátoru automobilů Carismo.cz. Ve firmě za to dostává podíl ve výši 34 procent.

„Nejsem úplný nováček v oblasti startupů, ale poslední moje počiny jsou už z první internetové vlny kolem roku 2000. V současné době jsem hledal investiční příležitost v oblasti online prodeje osobních vozů a služeb kolem toho. Producenti o tom hodně hovoří, ale opravdu funkční modely fungují zatím pouze na bázi privátních společností. Projekt Carismo je absolutně nejdál na českém trhu a propojení našich analogových zkušeností,“ uvádí Jirovec k transakci.

Carismo má partnerství se zhruba čtyřmi stovkami dealerů aut a ty na jednom místě umožňuje vyhledávat, srovnávat a poptávat. Služba byla spuštěna v roce 2016 a uvádí, že od té doby zprostředkovala prodej více než tisícovky vozů v hodnotě půl miliardy korun.

Carismo chce postavit online platformu, kde vedle nákupu bude možné vyřídit i vše ostatní, co se aut týká, tedy například pojištění, servis nebo prodej. Nová investice půjde do vývoje, marketingu a náboru lidí.

Zakladatelé Carismo Jakub Kábrt a Marek Moravec už dříve na Fundliftu vybrali tři miliony korun. Startup také předtím prošel akcelerátorem StartupYard.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 11. 2018 19:40

  Občan (neregistrovaný) ---.137.broadband16.iol.cz

  Nakonec se s ní majitel vyspal... takže se akce to byla úspěšná...

 • 27. 11. 2018 17:11

  Martin P. (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Invelt? Jakže nakonec dopadla ta kauza s Youtuberko která měla neměla půjčené BMW , byla nebyla ambasadorkou nebo jak ta telenovela vlastně byla ?