Hlavní navigace

Internetový autobazar posbíral na Fundliftu tři miliony za pět dní

25. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Služba, která sází na prověřená auta, získala peníze na rychlý rozvoj v podstatě za jeden týden.

Fundliftu se daří hledat zajímavé projekty. Nebo se trefuje do vkusu investorů. Zakladatelé služby Carismo – Jakub Kábrt a Marek Moravec si na Fundlift šli pro dva miliony, ale pak cíl ještě o polovinu zvýšili. 

Na tři miliony se složilo celkem 165 investorů. Nejvyšší investice byla podle Fundliftu kolem půl milionu korun. Nejde ale přímo o podíly ve firmě. To Fundliftu během vyjednávání s regulátorem neprošlo – Investoři získávají dvouleté konvertibilní certifikáty s desetiprocentním úrokem. Investice je ale po splnění konverzních podmínek směnitelná za podíl ve firmě. 

WT100

"Platformu Carismo jsme nastartovali před čtyřmi měsíci. Stálo nás to více než rok příprav, stránky stále zlepšujeme a přidáváme smluvní partnery i služby. Dodatečné peníze využijeme k akceleraci marketingu, akvizici klientů, a rychlejšímu růstu,“ tvrdí v tiskové zprávě spoluzakladatel firmy Marek Moravec.

Carismo navazuje na rychlý úspěch akcelerátoru StartupYard, který získal šest milionů korun na své sedmé kolo."Cíl byl nastaven na šest milionů, zbytek prostředků pro rozjezd dalšího kola už máme posbírán od několika andělských investorů a od Rockaway,“ vysvětluje Nikola Rafaj z akcelerátoru

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).