Hlavní navigace

Online veletrh Open Data Expo odstartoval, část programu můžete sledovat na Youtube

8. 3. 2021

Sdílet

Open Data Expo 2021 Autor: Nadace OSF

Šestý ročník veletrhu otevřených dat Open Data Expo má jako hlavní téma práci s daty v době krize. Akce organizovaná Nadací OSF probíhá právě dnes. Lupa.cz je mediálním partnerem konference.

Kromě vystoupení hlavních řečníků, která jsou dostupná pouze pro registrované uživatele, proběhnou během dne také dvě panelové diskuse, na které se mohou podívat i neregistrovaní.

První debaty na téma Pandemie, společnost, stát se zúčastní koordinátor inovační strategie MPO Robin Čumpelík, bioložka a starostka Mníšku pod Brdy Magdelena Davis, vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla, CTO Česko.Digital Radko Jiroušek a popularizátorka umělé inteligence Sara Polak.

Druhá diskuse nese název Otevřená data, věda a veřejné zdraví a jejími účastníky budou Martin Komenda, garant webových aplikací COVID-19 na ÚZIS Petr Raška, vedoucí odboru informatiky v IKEMu Lucie Smolka, CEO Open Content Jakub Steiner, ekonom působící na univerzitě v Curychu.

Panelové diskuse mohou zájemci sledovat na facebookové stránce Nadace OSF nebo na jejím YouTube kanálu:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).