Hlavní navigace

Operátor ICT snižuje počet lidí v představenstvu, chce být efektivnější

1. 6. 2021

Sdílet

Operátor ICT Autor: Operátor ICT

Pražský městský podnik Operátor ICT, který se stará například o Lítačku nebo projekty IT a chytrého města, snižuje počet členů v představenstvu – z pěti jich nově budou tři. Schválila to dozorčí rada.

“Rozhodnutí o změně počtu členů představenstva z pěti na tři navazuje na připravovanou úpravu stanov společnosti. Součástí změn, které mají vést k urychlení provozních procesů, optimalizaci organizačního zajišťování obchodní a dodavatelské činnosti a zvyšování dlouhodobé efektivity nákladů, je jak připravovaná nová organizační struktura, tak i aktuální snížení celkového počtu členů představenstva i nejvyššího vedení společnosti,” uvádí Operátor ICT.

V představenstvu zůstávají Michal Fišer (předseda a opět zvolený generální ředitel) a Matej Šandor (místopředseda) a novým členem je Petr Suška. Jan Ladin, Michal Kraus a Ondřej Rulík v představenstvu končí. Zprávy o činnosti představenstva jsou tady.

V dozorčí radě Operátora ICT sedí Michal Bláha (předseda), Cyril Klepek, Petr Šula, Jiří Koudelka a Petr Říha. Zápisy jsou k nahlédnutí zde.

Operátor ICT aktuálně pracuje podle strategie schválené na roky 2020 až 2022. Podnik se chce stát méně závislým na dodavatelích, vydávat open source projekty jako jsou datová platforma Golemio nebo rozvíjet Portál PražanaV roce 2019 měl Operátor ICT obrat 210 milionů korun.

Změny v představenstvu podrobněji:

  • Michal Fišer zůstává předsedou představenstva a generálním ředitelem. Do 30. 6. 2021 je pověřen řízením Úseku strategického rozvoje a interních služeb, Úseku vývoje a architektury a Úseku podpory uživatelů. Od 1. 7. 2021 bude řídit Úsek digitalizace, rozvoje aplikací a IT architektury do doby, než bude tato pozice obsazena novým manažerem.
  • Matej Šandor zůstává místopředsedou představenstva. Do 30. 6. 2021 je pověřen řízením Úseku projektového řízení a fondů. Od 1. 7. 2021 je pověřen řízením Úseku financí, služeb a rozvoje obchodu.
  • Petr Suška, od 1. 6. 2021 nový člen představenstva. Do 30. 6. 2021 je společně s Matejem Šandorem pověřen řízením Úseku projektového řízení a fondů. Od 1. 7. 2021 bude řídit Úsek Smart City, inovací a projektového řízení.
  • Jan Ladin přestává být členem představenstva pověřeným řízením Úseku provozu ICT ke dni 30. 6. 2021. Od 1. 7. 2021 bude však nadále vykonávat pozici ředitele Úseku provozu ICT.
  • Michal Kraus přestává být členem představenstva pověřeným řízením Úseku vývoje a architektury ke dni 31. 5. 2021 a zcela ukončí činnost ve společnosti k 30. 6. 2021.
  • Ondřej Rulík ukončí svou činnost ředitele Úseku podpory uživatelů OICT k 31. 5. 2021, jeho agendu prozatímně přebírá Štefan Borovský.
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).