Hlavní navigace

Operátoři zemského vysílání zaktualizovali datové toky jednotlivých multiplexů

13. 2. 2019

Sdílet

STA - bytový dům - DVB-T2 - anténa Autor: Karel Choc, Internet Info

V souvislosti s koncem roku dodaly České Radiokomunikace a jejich dceřiná společnost Czech Digital Group Českému telekomunikačnímu úřadu informace o datových tocích vysílacích sítí, které obsluhuje včetně dvou veřejnoprávních multiplexů. Ty ve formátu DVB-T i v novém standardu DVB-T2 spravují České Radiokomunikace pro Českou televizi.

Přechodová síť 11

Veřejnoprávní DVB-T2 síť s číselným označením 11, kterou pro Českou televizi provozují České Radiokomunikace, nedisponuje žádnou volnou kapacitou datového toku.

Programy a služby v rámci přechodové DVB-T2 sítě 11 (klikněte pro zvětšení).

Multiplex 1

Také veřejnoprávní DVB-T multiplex 1 provozují pro Českou televizi jako jeho operátor České Radiokomunikace a ani tato síť nedisponuje žádnou volnou kapacitou datového toku.

Programy a služby v rámci veřejnoprávního multiplexu 1 (klikněte pro zvětšení).

Přechodová síť 12

Ke konci loňského roku disponovala přechodová DVB-T2 síť 12, kterou využívají komerční klienti Českých Radiokomunikací, ve všech regionech České republiky volnou kapacitou datového toku 0,5 Mbit/s. Část této kapacity může být přidělena pro služby audiodiskripce. 

Datové toky byly v rámci přechodové vysílací sítě 12 rozděleny tak, že na každý z následujících programů připadalo 1,8 Mbit/s: 

  • Prima, Prima love, Prima Zoom, Prima Max a Prima Cool
  • Óčko a Óčko Star
  • Barrandov TV, Barrandov Plus, Kino Barrandov a Barrandov News, 
  • Šlágr TV a ŠLÁGR 2
  • Noe TV 

Programy Nova, Nova Cinema, Prima Krimi a Seznam.cz TV jsou šířeny v rozlišení 540×960 bodů. Program Radio Proglas vysílá ve formátu MPEG-4 HE-AAC (pouze audio). Součástí struktury datového toku Přechodové vysílací sítě 12 je rovněž rezerva 0,5 Mbit/s na technický provoz a overhead. 

Multiplex 2

Celoplošný DVB-T multiplex 2 aktuálně nedisponuje žádnou volnou kapacitou datového toku pro umístění dalšího programu. Datové toky v něm jsou rozděleny tak, že připadá nominálně 3,9 Mbit/s na jeden program včetně teletextu a elektronického programového průvodce EPG. Týká se to programů Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov. 

Datový tok dále obsahuje rezervu 0,5 Mbit/s na technický provoz a overhead, což umožňuje vyčlenění minimálního datového toku v kapacitě max. 64 kbit/s na jeden program pro službu audiodiskripce.

Multiplex 3

Ani celoplošný DVB-T multiplex 3, jehož operátorem je dceřiná společnost Českých Radiokomunikací Czech Digital Group, nedisponuje volnou kapacitou pro umístění dalšího programu. Struktura datového toku je v rámci vysílací síti 3 rozdělena tak, že na program Prima love připadá 2,8 Mbit/s, na program Óčko 2,1 Mbit/s, na program Šlágr TV 2,1 Mbit/s, na program Prima ZOOM 2,8 Mbit/s, na program Óčko STAR 2,1 Mbit/s, na program Kino Barrandov 2,8 Mbit/s, na program Barrandov Plus 2,1 Mbit/s, na program Prima Max 2,8 Mbit/s a na rádio Proglas 120 kbit/s. 

Prostřednictvím vysílací sítě 3 je dále šířen program Prima KRIMI v rozlišení 704×576 bodů a program Seznam.cz TV v rozlišení 544×576 bodů. Součástí struktury datového toku Vysílací sítě 3 je rovněž rezerva 0,5 Mbit/s na technický provoz a overhead, jenž může být přidělen pro službu audiodiskripce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).