Hlavní navigace

Osobností českého e-governmentu se stal Petr Kuchař z ministerstva vnitra

Jan Sedlák

Také tuzemské státní ICT si uděluje ceny. Nominace probíhají prostřednictvím Magazínu Egovernment a následně z nich vzejde eOsobnost eGovernmentu. Letos se celkově sešlo 128 nominací.

Osobností eGovernmentu za celkový přínos se stal Petr Kuchař, ředitel odboru hlavního architekta na ministerstvu vnitra.

Kuchař byl oceněn za „přístup k plnění úlohy vedoucího pracovníka, tedy schopnostech analyzovat problémy, vést kolegy, způsobu jednání a přístupu ke kolegům a preciznosti při řešení problémů. Další důvod pro jeho nominování spočíval ve vstřícnosti, s jakou Petr Kuchař přistupuje vůči žadatelům o konzultace, a to jak z veřejného, tak soukromého sektoru. V neposlední řadě byl rovněž oceněn jeho odborný přínos pro realizaci konkrétních projektů, na kterých se útvar hlavního architekta podílí.“

Kuchař rovněž spolupracuje na Portálu občana, který by měl v ostré verzi odstartovat letos v červenci. Otcem projektu je ředitel odboru e-governmentu na vnitru Roman Vrba, který získal první místo v kategorii centrálních úřadů.

V kategorii krajů pak vyhrál Bohumil Pecold z Královéhradeckého kraje, kategorii měst ovládl Radek Řechka z městského úřadu v Dobříši a oblast obcí vyhrál zástupce starosty Prahy 1 Richard Bureš. Kompletní výsledky a nominace jsou k dispozici na oficiálním webu.

Našli jste v článku chybu?