Hlavní navigace

Packeta investuje do vodíku, první vozy chce představit příští rok

Sdílet

Ondřej Novák 26. 5. 2021
Zásilkovna depo

Majitel Zásilkovny, logistická skupina Packeta, investuje do vodíkového pohonu. Zakladatelka Zásilkovny a výkonná ředitelka Packety Simona Kijonková to řekla na konferenci E-Business Forum 2021 a Lupě informaci potvrdil i mluvčí Packety Kamil Chalupa.

„Teď zrovna jsem dokončila jednu zajímavou akvizici, kde budeme pracovat na vodíkové technologii. De facto na to mám už projektový tým. Aktuálně děláme120 projektů a vodíková technologie je jeden z nich,“ řekla Kijonková s tím, že flotila Packety se postupně přesune k vodíkovému a elektrickému pohonu. „Vodíková technologie by měla být projekt, který začne v roce 2021 a dokončíme ho v roce 2022,“ dodala Kijonková. 

TIP: Příběhy z historie českého internetu: Ta holka, která rozumí počítačům

Packeta má už dnes ve své flotile vozy na elektřinu a v Praze chce podle Kijonkové přidat dopravu cyklokurýry. Firma bude také nadále rozvíjet síť Z-BOXů napájených solární energií. Samoobslužných výdejních míst už instalovala 500 a do konce roku chce jejich počet navýšit na 3 500. V létě chce firma podle Kijonkové spustit funkci podávání zásilek přes Z-BOXy. „Přes Z-BOXy bude možné podávat i reklamaci nebo vratku,“ řekla šéfka Packety.

Do ekologických forem pohonu plánuje více investovat i logistická firma DoDo, která dnes využívá auta na CNG a nákladní cyklokurýry. Přepravce do budoucna uvažuje i o přechodu flotily na elektrovozy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.