Hlavní navigace

Packeta investuje do vodíku, první vozy chce představit příští rok

26. 5. 2021

Sdílet

Zásilkovna depo

Majitel Zásilkovny, logistická skupina Packeta, investuje do vodíkového pohonu. Zakladatelka Zásilkovny a výkonná ředitelka Packety Simona Kijonková to řekla na konferenci E-Business Forum 2021 a Lupě informaci potvrdil i mluvčí Packety Kamil Chalupa.

„Teď zrovna jsem dokončila jednu zajímavou akvizici, kde budeme pracovat na vodíkové technologii. De facto na to mám už projektový tým. Aktuálně děláme120 projektů a vodíková technologie je jeden z nich,“ řekla Kijonková s tím, že flotila Packety se postupně přesune k vodíkovému a elektrickému pohonu. „Vodíková technologie by měla být projekt, který začne v roce 2021 a dokončíme ho v roce 2022,“ dodala Kijonková. 

TIP: Příběhy z historie českého internetu: Ta holka, která rozumí počítačům

Packeta má už dnes ve své flotile vozy na elektřinu a v Praze chce podle Kijonkové přidat dopravu cyklokurýry. Firma bude také nadále rozvíjet síť Z-BOXů napájených solární energií. Samoobslužných výdejních míst už instalovala 500 a do konce roku chce jejich počet navýšit na 3 500. V létě chce firma podle Kijonkové spustit funkci podávání zásilek přes Z-BOXy. „Přes Z-BOXy bude možné podávat i reklamaci nebo vratku,“ řekla šéfka Packety.

Do ekologických forem pohonu plánuje více investovat i logistická firma DoDo, která dnes využívá auta na CNG a nákladní cyklokurýry. Přepravce do budoucna uvažuje i o přechodu flotily na elektrovozy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).