Hlavní navigace

Zásilkovna už instalovala 500 Z-BOXů, do konce roku chce umístit další tisíce

18. 5. 2021

Sdílet

ZBOX zásilkovna Autor: Zásilkovna

Zásilkovna v Česku umístila již pětistý Z-BOX a do konce roku chce firma počet bezdotykových soběstačných výdejních míst zvýšit na 3 500. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě. Přepravní kapacita výdejní sítě a Z-BOXů zároveň stoupla na milion zásilek denně.

„Velmi mě těší, že se naše Z-BOXy setkávají u zákazníků s tak velkou oblibou. V rekordním čase se nám podařilo v České republice dohodnout na jejich instalaci s již více než 50 % obcí do 1500 obyvatel. Máme ale také partnery z řad rezidenčních projektů, obchodních řetězců, Z-BOXy stojí ale také například v prostoru jaderné elektrárny. Plánujeme je instalovat také do výrobních závodů, nemocnic nebo škol, stát mohou prakticky kdekoliv,“ říká zakladatelka Zásilkovny a CEO skupiny Packeta Simona Kijonková.

Firma nedávno ohlásila spolupráci s řetězcem supermarketů Lidl. Výdejní místa instaluje také ve spolupráci s vlastníkem nemovitostí CPI Property Group nebo developerskou skupinou FINEP HOLDING. Zásilkovna momentálněstaví Z-BOXy také na Slovensku a plánuje vstup na maďarský trh. 

Z-BOXy jsou autonomní bezdotyková výdejní místa, která napájí solární panely. Zákazníci si mohou své balíčky vyzvedávat pomocí mobilní aplikace 24 hodin denně 7 dní v týdnu. 

Skupina Packeta, pod kterou Zásilkovna spadá, ohlásil nedávno rekordní čtvrtletní výsledky. Počet přepravených zásilek meziročně stoupl o 158 % na 16,9 milionů kusů. Firma také poprvé za čtvrtletí dosáhla obratu více než jedné miliardy korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).