Hlavní navigace

Paralelní Polis otevře pobočku v Bratislavě. Organizace se dostala ze ztráty

15. 1. 2018

Sdílet

Paralelní Polis Autor: Jan Sedlák

Holešovická Paralelní Polis se letos rozroste. V květnu bude oficiálně pod názvem Paralelná Polis otevřena pobočka v Bratislavě, web už běží nyní. Deník E15 pak informuje, že se počítá s růstem do dalších zemí.

Jednotlivé Polis nemají být nijak vlastnicky propojeny a sdílet mají především koncepci, myšlenky a aktivity. V pobočce na Slovensku se rozjede Institut kryptoanarchie, kavárna, kde lze platit pouze kryptoměnami, a také Crypto Hub – tedy co-workingový prostor spojený s podporou projektů, které se věnují decentralizaci, kryptoměnám a podobně.

Paralelní Polis podobné věci propaguje také v Česku. Stále třeba odmítá v kavárně zavádět EET nebo si zde lidé nechávají do těla implantovat čip (náš článek). Populární je také konference Hackers Congress, na které mimo jiné vznikl dokument o dark webu.

Právě poslední ročník Hackers Congressu pomohl Polis dostat se ze ztrát. Jak rovněž informoval deník E15, neziskovka byla ještě předtím v minusu více než milion korun.

Koncem roku se rovněž rozjely veřejné rozpory mezi hlavními tvářemi Polis. Roman Týc vydal čtení o Urzovi, který v Polis působí a propaguje anarchokapitalismus. Na knihu o něm vybral 2,7 milionu korun. Urza ke sporu rovněž napsal své.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 1. 2018 7:10

    VlK (neregistrovaný)

    A co Brno? Nechodím do kavárny, ale možná bych začal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).